İç Anadolu Bölgesindeki Açıköğretim Öğrencileri Dikkat
İç Anadolu Bölgesindeki Açıköğretim Öğrencileri Dikkat
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Ücretsiz Yüzyüze Dersler Bahar Döneminin, İç Anadolu bölgesinde 13 Mart 2017 Pazartesi günü başlayacağı bildirildi.
1.3.2017 17:52:14

Konuyla ilgili üniversiteden yapılan açıklamada; Anadolu Üniversitesi’nin Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi dahilinde eğitim ve öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik ücretsiz yüzyüze derslerinin Bahar Döneminin, 28 Mayıs 2017 Pazar günü sona ereceği belirtildi.
Anadolu Üniversitesi’nin Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi dahilinde eğitim ve öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik Türkiye genelinde 96 merkezde sürdürülen yüzyüze derslerin, öğrenilmesinde güçlük çekilen bazı derslerin yüzyüze işlenmesini sağladığına dikkat çekilen açıklamada, “Öğrencilerimiz, öğrenci kimliklerini göstererek hiçbir ücret ödemeksizin derslere katılabileceklerdir. Öğrencilerimiz derslerden faydalanmanın yanı sıra birbirleri ile yüzyüze sorunlarını paylaşabilmekte dersin öğretim elemanına sorular sorarak konuları daha iyi anlayabilmekte ve derslerin yapıldığı üniversitenin kütüphane, sosyal etkinlikler, seminer, konferans ve sempozyum gibi imkanlarından da faydalanabilmektedir. Öğrencilerimiz, derslerin yapılacağı derslikleri, derslerin gün ve saatlerini 6 Mart 2017 tarihinden itibaren AÖF Bürolarından veya www.anadolu.edu.tr adresinde bulunan Açıköğretim başlığı altındaki “Öğretim Ortamları” ve oradan da “Yüzyüze Öğretim Hizmetleri” bölümünü inceleyerek öğrenebilirler. Tüm Türkiye’de yüzyüze dersler 13 Mart 2017 Pazartesi günü başlayacak 16 Nisan, 23 Nisan, 1 Mayıs ve 19 Mayıs günleri dışında 28 Mayıs 2017 Pazar günü akşamına kadar kesintisiz devam edecektir” denildi.
11 derste yüzyüze öğretim yapılacak
2016-2017 öğretim yılı Bahar Dönemi’nde Yüzyüze Öğretim Hizmetleri kapsamında yüzyüze öğretimi yapılacak 11 ders ise şunlardır:
“Matematik II, Genel Muhasebe II, İktisada Giriş II, Osmanlı Türkçesine Giriş II, Makro İktisat, İstatistik II, Maliyet Yönetimi, Finansal Yönetim II, İngilizce II, Arapça II, Arapça IV.”
İç Anadolu’daki derslerin yapılacağı yerler
İç Anadolu Bölgesinde illere göre derslerin yapılacağı yerler de şöyle açıklandı:
“Aksaray; T.C. Aksaray Üniversitesi - Sosyal Bilimler MYO, Ankara; T.C. Ankara Üniversitesi - CEBECİ ve T.C. Gazi Üniversitesi - Beşevler, Eskişehir; T.C. Anadolu Üniversitesi - Yunus Emre Kamp. ve T.C. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kamp., Çankırı; T.C. Çankırı Karatekin Üniversitesi - Sos. Bil. Enstitüsü ve Güzel Sanatlar Fak., Karaman; T.C. Karaman Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi - Yunus Emre Yerleşkesi, Kayseri; T.C. Erciyes Üniversitesi - İİBF, Kırıkkale; T.C. Kırıkkale Üniversitesi - İİBF, Kırşehir; T.C. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi - Sosyal Bilimler MYO, Konya; T.C. Selçuk Üniversitesi - Hukuk Fakültesi Adalet MYO, Nevşehir; T.C. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi - Fen-Edebiyat Fak., Niğde; T.C. Ömer Halis Demir Üniversitesi - İİBF, Polatlı; T.C. Gazi Üniversitesi - Polatlı Fen - Edebiyat Fakültesi, Sivas; T.C. Cumhuriyet Üniversitesi - Kampüs, Yozgat; T.C. Bozok Üniversitesi - Erdoğan Akdağ Kampüsü.”

KARAMAN’IN İLK A GRUBU AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ HİZMETE GİRDİ
Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı olan Kâzımkarabekir İlçe Entegre Hastanesi Aile Sağlığı Merkezi A Grubu sağlık merkezi oldu.
Konuyla ilgili olarak Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak aile hekimlerimizle halkımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunumu yapmak için Kâzımkarabekir İlçe Entegre Hastanesi Kâzımkarabekir Aile Sağlığı Merkezi 1 ve 2 Nolu Aile Hekimliği Birimleri 9 Şubat 2017 tarihi itibari ile “A” grubu kriterlerini sağlayarak hizmet vermeye başlamıştır. Karaman’da ilk “A” grubu Aile Sağlığı Merkezi olma özelliğini taşıyan birimimizde görevli Aile Hekimlerimize göstermiş oldukları gayretli çalışmalarından ötürü teşekkür eder başarılarının devamını dileriz” dedi.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN