Karaman’da Pedallar Sağlık İçin Dönecek
Karaman’da Pedallar Sağlık İçin Dönecek
Karaman’da sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek amacıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi tarafından bisiklet etkinliği düzenlenecek.
9.5.2017 18:38:04

Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için 10 Mayıs günü, “Sağlık için Hareket Et Günü” olarak belirlendi.
“Sağlık için Hareket Et” günü kapsamında Karaman gençlik merkezi tarafından ''Sağlık İçin Pedal Çeviriyoruz'' sloganı ile bisiklet turu düzenlenecek. 10 Mayıs Çarşamba günü saat 17.15’de Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu önünden başlayacak etkinlik, Molla Fenari Caddesi, İsmet Paşa Caddesi ve Dr. Sadık Ahmet Caddelerinin bisikletlerle gezilmesinin ardından tekrar Kazım Karabekir Spor Salonu önünde sona erecek.
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, “Günlük yaşamı mümkün olduğunca aktif geçirmek sağlıklı bir yaşamın ilk adımıdır. Bizlerde gençlik merkezi olarak fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla ''Sağlık İçin Pedal Çeviriyoruz'' sloganı ile bisiklet etkinliği düzenliyoruz. Daha fazla yarar elde edebilmek ve sağlığı koruyup geliştirebilmek için tüm halkımızın etkinliğimize bekliyoruz” diye konuştu.
 

Karaman’da Pedallar Sağlık İçin Dönecek
Karaman’da Pedallar Sağlık İçin Dönecek
Karaman’da Pedallar Sağlık İçin Dönecek
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN