Karaman’da Sutopu 1. Kademe Antrenör Kursu Başladı
Karaman’da Sutopu 1. Kademe Antrenör Kursu Başladı
Sutopu Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan “Sutopu 1. Kademe Antrenör Kursu” Karaman’da başladı.
12.10.2017 17:12:57

Türkiye Sutopu Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sutopu il temsilciliğinin organize ettiği Sutopu 1. Kademe Antrenör Kursu’nun açılışı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binasında gerçekleştirildi.
Karaman’da böyle bir kursun açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, “Karaman’da spor faaliyetlerini canlandırmak adına tüm federasyon başkanları ve yöneticilerimizle iyi ilişkilerdeyiz. İlimizde hakem ve antrenörlük kurslarının açılması branşlardaki eksikliklerin giderilmesi açısında oldukça yararlı. Karaman’da da sutopu takımı ile ilgili çalışmalarımız var. İyi bir takım kurup Karaman’da da bu sporu canlandırmak istiyoruz. Şuan ki kursumuza farklı illerden 31 kursiyerin katılım göstermesi oldukça sevindirici. Kursa katılan arkadaşlarımıza başarılar diliyor, kursun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Türkiye Sutopu Federasyonu kurs yöneticisi Harika Güngör’de, 12 gün sürecek kursun yüzme havuzunda 6 gün uygulamalı, 6 gün teorik olarak 2 bölümde yapılacağını belirtti.
Güngör, antrenörlerin bilimsel olarak yetiştirildiğini, ayrıca teknik, taktik, özel antrenman bilgisi ve oyun kuralları konusunda Hakan Şahbaz ile Sami Akgöz, Sporda ölçme ve değerlendirme, yetenek seçimi ve ilkeleri, sporda yönetim ve organizasyon konusunu Karamanoğlu Mehbetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan Yrd. Doç. Dr. Erhan Devrilmez, spor psikolojisi konusunda Öğretim Görevlisi Sinan Dinç, sporcu sağlığı, spor anatomisi ve spor fizyolojisi konusunda Yrd.Doç.Dr. Recep Soslu, beceri öğrenimi ve psikomotor gelişimi konusunda Öğretim Görevlisi Kemal Kabasakal, genel antrenman bilgisi, spor ve beslenme konusunda Yrd. Doç. Dr. H.Tolga Esen’in ders vereceğini sözlerine ekledi.
Sutopu 1. Kademe Antrenör Kursu’na katılan kursiyerler, 12 günlük eğitimin sonunda girecekleri sınavlarda başarılı olmaları takdirde, Sutopu 1. Kademe Yardımcı Antrenör olma hakkı kazanacaklar.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN