Ticaret İl Müdürü Arı:`Bilinçli Tüketici, Basiretli Tacir`
Ticaret İl Müdürü Arı:`Bilinçli Tüketici, Basiretli Tacir`
Ticaret İl Müdür vekili Yusuf Arı, `Ramazan ayında Müdürlüğümüz bünyesindeki personeller ve Belediyemiz bünyesindeki zabıtalar ile birlikte Etiket, Tarife ve Fiyat Listeleri Yönetmeliğine istinaden etiket ve fiyat denetimlerine başlayacaktır. Bu kapsamda tüketicilerin mağduriyetlerini azaltabilmek, esnafımızın ahilik felsefesince haksız rekabete imkân vermemek amacı ile denetimlerimiz sürekli bir şekilde yapılacaktır” dedi.
16.7.2013 18:40:39

 

Arı, ticari hayatta günümüz ahisinin en temel görevinin en kaliteli mal ve hizmeti tüketiciye sunmak olduğunu söyledi. Bu çerçevede aylarda ahilik haftası hazırlıklarının devam ettiğini ifade etti.
Son günlerde yazılı ve görsel basında Tüketicinin Korunmasına ait yasa hakkında halkımızın bilinçlendirilmesi amacıyla da Arı, halkımızın bilinçlendirilmesi çerçevesinde belirli zamanlarda Tüketici bilinçlendirme toplantıları yapılmakta olduğunu söyledi.
Arı TBMM’ye sunulan tasarıda; 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun taslağının tüketicilerin mağduriyetlerini azaltacak, “Bankacılık sözleşmelerinde ise hiçbir suretle tüketicilerden kredi kartı üyelik ücreti, hesap işletim ücreti, dosya ücreti, ipotek fek ücreti vb. isimler altında herhangi bir bedel alınamaz" ifadelerinin TBMM’ye sunulduğunu ifade etti. Bankaların tüketicilerden kredi karşılığında talep edeceği her türlü masraf, bedelleri tüketici ile yapacakları sözleşmelerde açık anlaşılır ve net bir şekilde beyan etmesi gerekecek. Bu sayede tüketici mağduriyetinin en aza indirgenmesi hedefleniyor. Bankacılık sektöründe de tüketici mağduriyetlerinin azaltılarak müşteri memnuniyetinin arttırılması öngörülüyor.
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN