Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ulu: “Bizde Doğumevi’nin Sağlık Hizmeti Veren Bir Bina Olarak Devam Etmesini İstiyoruz”
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ulu: “Bizde Doğumevi’nin Sağlık Hizmeti Veren Bir Bina Olarak Devam Etmesini İstiyoruz”
İlimizde hayırsever vatandaşlar ve devlet işbirliği ile yaptırılan ve hizmete açılan Karaman Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin yeni hastanenin hizmet vermeye başlamasıyla birlikte TOKİ’ye devredilerek yıkılacağı yönünde çıkan söylentiler hem bu hastanenin yapımında emek harcayan hayırseverleri hem de Karaman kamuoyunu üzüyor.
2.1.2013 10:44:27

Bu konuyla ilgili olarak geçtiğimiz gün makamında ziyaret ettiğimiz Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Nuriye Ulu Doğumevi’nin sağlık hizmeti veren bir kurum olarak kalmasını kendilerinin de istediğini ve bu konuda gerekli girişimlerde de bulunduklarını söyledi.
Ulu, “Bu hastane halkımızın katkılarıyla yapımına başlanmış ve sonrasında bakanlığımıza devredilerek tamamlanmıştır. Bu binanın yapımında halkı organize eden Kemal Bayat amcamız sağlığa çok büyük katkıları olan bir insan. O geçenlerde geldi konuştuk. Biz Doğumevi binasının sağlık hizmeti vermeye devam eden bir bina olmasını istiyoruz. Halkımızın söylediği gibi Doğumevi binasının fizik tedavi, psikiyatri yada toplum sağlığı merkezi olarak hizmet vermesini bizde istiyoruz. Ama tabiî ki içerisinde güzel bir tadilat ile Doğumevi Hastanesinin de yeni yapılan hastane gibi her odasında banyosu tuvaleti bulunan en az iki yatağı olan hizmet kalite standartları gereğince yeni hastaneyi aratmayacak düzende tamirat ve tadilatı yapıldıktan sonra bu binanın hastane olarak devam etmesini istiyoruz. Bu yönde Bakanlığımızla ve vekillerimizle görüşmelerimiz oldu. Oldukça olumlu yanıtlarda aldık ama resmi olarak bize ulaşan bir evrak olmayınca ben doğrudan bu şekilde olacak diye söylemek doğru olmaz. Ama bu yönde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Ulu, Yeni Devlet Hastanesi’nin binasının verilen söze rağmen Aralık ayına yetiştirilemediğini belirterek, “Gerek hava koşulları gerekse hastanenin binasının oldukça büyük olması sebebiyle firma binayı teslim edemedi. Nisan ayına kadar belki de Nisan’dan önce binayı teslim etmeyi ümit ediyorlar. Kış aylarında da devam edecekler inşaata. Doğalgazı, elektriği de bağlanarak binayı ısıtma çalışmalarına devam edecekler. Biz şimdiden içinin donanımlarıyla ilgili hazırlıklara başladık. 3 ay kadar sürse taşınmamız Haziran-Temmuz gibi hizmete açmayı umuyoruz” diye konuştu.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Nuriye Ulu, yeni hastanenin tamamlanıp sağlık birimlerinin bu binaya taşınmasının ardından, boşalacak 82. yıl Devlet Hastanesi binasının da yapılacak tadilat ve bakımdan sonra Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak hizmetlerine devam edeceğini sözlerine ekledi.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN