Devlet Ortaokulu En Yüksek Yerleştirme Başarısını Elde Etti
Devlet Ortaokulu En Yüksek Yerleştirme Başarısını Elde Etti
Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Yöneticisi Yasim Koz LGS sınavı sonrası liselere yerleşen öğrencileri ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.
6.8.2018 16:54:18

Açıklamasında Koz, 2 yıldır Karaman da bir devlet ortaokulunun yakaladığı en yüksek yerleştirme başarısını bu yılda tekrar ettiklerini söyledi.
Okul birincisi Elif Mangırcı ülkenin önde gelen liselerinden İstanbul Kartal İHL’ye yerleşirken, geride kalan ve yüksek puan alarak tercih hakkı elde eden toplam 10 öğrenci ise çeşitli Fen Liselerine yerleşti.
Yine yüksek puan alan 27 öğrencinin Karaman’ın önde gelen Proje Fen İ.H.Liselerine; 13 öğrencinin sınavla öğrenci alan çeşitli Anadolu Lisesine; Hafızlığını tamamlayan öğrencilerimizden 5 tanesi Hafız proje liselerine yerleşme başarısı elde ettiğini belirtti.
Koz ayrıca, “Bu yıl 3. mezunlarını verdiklerini ve mezun olan öğrencilerin 65 tanesinin Ülkemizin çeşitli noktalarında yer alan ve giderek ivme kazanan Anadolu İmam Hatip Liselerinde okuma hakkı kazandığını ifade etti.
3 yıldır bu başarının tesadüf olmadığının altını çizen Koz, “Kuşku yok ki bu başarıda okulumuz öğrencileri kadar fedakâr öğretmenlerimizin ve hassaten okul yönetimimizin özverili çalışmaları da etkili olmuştur derken Okul Müdürümüz Sayın Mehmet Üzüm’ü, Müdür Yardımcılarımız, Tahir Kocaman ve Arife Eroğlu Çınar hocalarımızı okul aile birliği yönetim kurulu olarak ayrı ayrı tebrik eder velilerimiz adına şükranlarımızı sunarız” dedi.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN