Kentsel Dönüşüm Kararına Vatandaşın Yorumu Ne Oldu?
Kentsel Dönüşüm Kararına Vatandaşın Yorumu Ne Oldu?
Geçtiğimiz hafta sonu bir takım ziyaretler gerçekleştirmek üzere ilimizi gelen Çevre ve Şehircilik Orman Bakanı Murat Kurum’un Karaman Valiliği ziyareti esnasında müjdesini verdiği Karaman Belediyesi çevresi Kentsel dönüşüm projesi için vatandaşın nabzını tuttuk.
1.2.2019 15:38:58

300 bin metrekarelik alanın imar projesine göre yıkılıp kentsel dönüşüm kapsamına alınması konusunda KGRT mikrofonlarına konuşan vatandaşlar Karaman Belediyesi’nin yıkılmasına tepki gösterdi. Yıllardır harabe halinde olan Mezhepler İş Hanı’nın yıkılmasını isteyen İlimiz halkı projelerin daha gerçekçi olması gerektiğini ifade etti.
Karaman’ın en büyük sıkıntılarından birisi olan Otopark sorununun acilen çözülmesi ve halkın daha huzurlu bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi açısından kentsel dönüşümün doğru şekilde yapılmasını isteyen vatandaşlar, hizmetlerin arttırılmasını istedi. Bazı vatandaşlar bu konuda konuşmak istemezken bazıları da yıkımın gerçekleşmesi konusunda oldukça istekliydi. Şehir içinde bulunan parkların daha temiz, hijyenik ve düzenli olmasını da talep eden vatandaşlar, parklarda birçok lavabonun bulunmasına rağmen insanların bu alanları kullanamamasından şikayetçi oldu. Koyunlu Park içindeki emzirme odasının yıllardır kullanılmadığına sitem eden bir vatandaş ise bunun yerine parklara ve şehir içindeki oturma alanlarına temiz lavaboların yapılmasını istedi. Bu durumdan rahatsız olan vatandaş , caddeki birçok ihtiyaç giderici projenin ücretsiz hale getirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN