Medaş, Yenilebilir Enerji Kaynaklarını Anlattı
Medaş, Yenilebilir Enerji Kaynaklarını Anlattı
Medaş Meram Elektrik Dağıtım A.Ş., Ticaret ve Sanayi Odası ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi işbirliğinde Üniversitenin Mühendislik Fakültesi’nde “Yenilebilir Enerji Kaynakları” konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
4.1.2013 11:31:21

Toplantıya MEDAŞ Enerji Grup Müdürü Muammer Öztürk katılarak yenilenebilir enerjinin ülkede teşvik edilebilmesi için lisanssız elektrik üretimiyle ilgili bir kanun çıktığını, burada da yenilenebilir elektrik üretimine ağırlık verilmekte olduğunu kaydetti.
Öztürk, MEDAŞ’ın, Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Aksaray, Kırşehir olmak üzere 6 ilde hizmet verdiğini belirterek, “Yüzölçümü Türkiye’nin onda birine eşit 77 bin kilometre karede hizmet vermekteyiz. 67 bin kilometrelik hat uzunluğumuz, 3 bin personelimiz var. Müşteri sayımız 1 milyon 650 bindir. 42 mühendislik işletmesinde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Müşterilerimiz genelde MEDAŞ’ın yüzünü evlere ve işyerlerine gelen elektrik faturalarından görüyor ama bizim geride çok büyük koşan sistemlerimiz var. Bu sistemlerimizin merkezinde coğrafi bilgi ve müşteri bilgi sistemimiz var. Tüm müşterilerimizin bilgileri, sözleşmeleri, sayaç, fatura ve endeks bilgileri tutuluyor. Şebeke envanteri coğrafi bilgi sisteminde tutuluyor. Skada da yük yönetimi yapılmakta. Konya’nın merkezinde işler halde devam ediyor. Şirketimiz enerji konusunda yapılan tüm yenilikleri müşterilerine sunmak için çaba göstermektedir” dedi.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN