Ortaöğretim Kampüsünde Okul Binaları Yükselmeye Devam Ediyor
Ortaöğretim Kampüsünde Okul Binaları Yükselmeye Devam Ediyor
Milli Eğitim Bakanlığı’nca başlatılan proje kapsamında ortaöğretim kurumlarının bir bölgede toplanması amacıyla ilimizde örnek bir proje olarak başlatılan ortaöğretim kampusünde inşaatları devam eden okul binalarının birçoğu bitme aşamasına geldi.
5.9.2013 16:50:23

Elmaşehir Mahallesi’nde 316 bin metrekarelik bir alan üzerinde oluşturulan yerleşke içerisinde Güzel Sanatlar Lisesi, Anadolu Otelcilik ve Turizm Lisesi, Kız Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve bu okullara ait spor salonları, atölyeleri ve uygulama oteli yer alıyor.
Ortaöğretim yerleşkesinin son durumuyla ilgili olarak bilgi almak için Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ile birlikte inşaat alanına giden ekibimiz, okulların son durumunu yerinde gördü.
Sultanoğlu, kampus içerisinde 7 okulun bulunduğunu belirterek, “Bu okullarımızdan 16 derslikli Güzel Sanatlar Lisemiz şuanda bitme aşamasında. Bir ay içerisinde tamamlanarak eğitim vermeye başlayacak. Yanında yine 200 yataklı pansiyonumuz, konferans ve sunum salonumuz var. Bu anlamda Karaman için ciddi bir kazanım. Ayrıca 90 yataklı uygulama oteli olmak üzere Otelcilik ve Turizm lisemiz var. Onunda 80 kişilik bir pansiyonu yer alıyor. 32 derslikli Kız Meslek Lisemiz var. 24 derslikli Sağlık Meslek lisemiz ve yine 200 kişilik pansiyonumuz var. Bunların ihalesi tamamlandı ve temel aşamasında olan yatırımlarımız. Basit bir aksaklıktan dolayı Otelcilik ve Turizm Lisemiz müteahhitten kaynaklanan bir durumdan dolayı bitmesi gecikti. Bu okulumuzun inşaatı da hızla devam ediyor. Kız Meslek Lisemiz ile Sağlık Meslek Liselerimizin temelleri atıldı. Bunların teslim tarihi 2014 yılıdır. Bu yıl içinde en yakın teslim edilecek yerimiz Güzel Sanatlar Lisemiz olacak. Bu kampus alanımız daha çok meslek ağırlıklı okullarımızın yer alacağı bir yer olacak” dedi.
Urgan Mahallesinde bulunan ikinci eğitim yerleşkesinde ise mevcut Anadolu Öğretmen Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi ve İrfan Ataseven Fen Lisesine ilaveten inşaatları devam eden okullar hakkında da bilgi veren Sultanoğlu, “Burada daha çok akademik eğitim yapan okullarımızın yoğunlaştığı bir bölge. Burada Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz tarafından yaptırılan 16 derslikli Fen Lisemiz, 24 derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 16 derslikli Sosyal Bilimler lisemiz ve bu okullara ait yurt binaları yer alıyor. Burası Karaman’ın ikinci bir eğitim yerleşkesi haline dönüştürülmüş durumda. Bu okullarımızın da inşaatları hızlı bir şekilde devam ediyor. Eğitim alanında yapımı devam eden inşaatlarımızın dışında, öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için mevcut okullarımızın fiziki koşullarını iyileştirmek için de çaba gösteriyoruz. 2013 yılında ilimiz merkez ve ilçelerinde onarım ihtiyacı bulunan Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı 19, Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı 28 olmak üzere Toplam 47 okulumuzun onarım çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.
 

Ortaöğretim Kampüsünde Okul Binaları Yükselmeye Devam Ediyor
Ortaöğretim Kampüsünde Okul Binaları Yükselmeye Devam Ediyor
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN