KMÜ Ailesine ‘Hekim’ Geldi
KMÜ Ailesine ‘Hekim’ Geldi
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde ‘Aile Hekimliği’ dönemi başladı.
11.9.2013 17:57:33

Ülkemizde 2010 yılında uygulanmaya başlanan ve modern tıp anlayışının en önemli parçalarından birisi olan ‘Aile Hekimliği’ KMÜ’de de hizmete girdi. Karaman İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı olarak KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı binasında hizmet vermekte olan Aile Hekimliği uygulamasından sadece öğrenciler ve personel değil, personel eşleri ve çocukları da yararlanabiliyor.
Üniversitede hizmete açılan Aile Hekimliği hakkında açıklama yapan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, uygulamanın Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde hizmet verecek olmasından dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Sağlık problemlerinde erken tanı ve tedaviyi sağlama konusunda birinci basamak olan Aile Hekimliği’nin üniversitemizde hizmete girmesi şüphesiz tüm öğrencilerimiz ve personelimiz için önemli bir gelişmedir. Sağlık sorunlarımızın üniversitemiz içerisinde kolaylıkla giderilebilecek olması verilen hizmetin önemini daha da arttırmaktadır.” şeklinde konuştu. Rektör Gökmen, KMÜ’deki Aile Hekimliği uygulamasının Karaman’da hizmet veren diğer Aile Hekimliği birimlerinden hiçbir farkı bulunmadığını da sözlerine ekledi.
KMÜ’de 2 Eylül tarihinden itibaren hizmete giren Aile Hekimliği Birimine şu an 600’ü aşkın kayıt yapıldı. Aile Hekimliği Biriminde genel muayeneler mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilirken, belirli gün ve saatlerde laboratuar hizmeti, tetanos ve hepatit aşıları ile bebek aşıları, gebe muayenesi, izlenmesi ve aşılanması gibi sağlık hizmetleri verilebiliyor.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN