İl Milli Eğitimden Üniversite Tercihleri İçin Danışmanlık Hizmeti
İl Milli Eğitimden Üniversite Tercihleri İçin Danışmanlık Hizmeti
Yükseköğretime geçecek öğrenciler için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl da tercih danışmanlığı hizmetleri verilecek.
22.7.2019 11:15:24

Ortaöğretimden yükseköğretime geçecek öğrencilere tercih danışmanlığı sürecinde ilgi, yetenek ve kişilik özellikleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçişlerinde rehberlik yapılması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih işlemleri için ilimizde 10 Tercih Danışmanlığı Komisyonu kuruldu. Kurulan Tercih Danışmanlığı Komisyonlarında 10 yönetici ve 28 rehberlik öğretmeni görevlendirildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt ortaöğretimden yükseköğretime geçecek öğrenciler için doğru tercihte bulunmanın önemine değinerek bu doğrultuda tercih danışmanlığı komisyonlarının kurulduğunu ifade etti. İl Müdürü Kurt, "Tercih Danışmanlığı Komisyonları, 23-29 Temmuz tarihleri arasında hizmet verecek. Ayrıca Rehberlik Araştırma Merkezi bünyesinde öğrencilerin bir üst kuruma yerleştirme sürecinde konuya ilişkin her türlü sorunun etkin ve hızlı cevaplandırılması amacıyla bu yıl da "Tercih Danışma Hattı" kuruldu. Veli ve öğrencilerimiz Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezini ziyaret ederek veya (0338) 212 67 91 numaralı telefondan sorularına yanıt bulabilirler" diye konuştu.

İl Müdürü Abdurrahman Kurt, komisyonda görevli öğretmenlerin öğrenci ve velilere okul kontenjanları, okulların ulaşım, barınma imkânları ve fiziki şartlarına ilişkin bilgiler aktaracağını söyledi.
Son olarak Kurt şu ifadelere yer verdi; "Öğrencilerimizin geleceğini şekillendirecek olan sınavın tercihlerinde yardımcı olacak ve Tercih Danışmanlığı Komisyonlarında görevli öğretmenlerimize ve yöneticilerimize başarılar diliyorum" dedi.
 
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN