Hamarat Eller, 3D Tasarım Atölyesinde Geleceği Kodlayacak
Hamarat Eller, 3D Tasarım Atölyesinde Geleceği Kodlayacak
15 Temmuz Akademi, Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin “Hamarat Eller Kodluyor” adlı projesi kapsamında kodlama ve robotik laboratuvarı, 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde açıldı.
3.10.2019 10:44:33

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen kodlama, robotik ve 3D tasarım atölyesinin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, Karaman Belediye Başkan Yardımcıları Eyüp Hüsamettin Aslan ve Mahmut Güventürk, Hanımefendi Zehra Meral ile kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Açılışın ardından proje hakkında bilgi veren 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Alime Kaya “Hamarat Eller Kodluyor” projesiyle öğrencilerin tasarlayarak üreten, robotik ve kodlama yeterliliğine sahip gençler olmasını hedeflediklerini belirtti. Okul Müdürü Alime Kaya, proje ile eğitim alan kız öğrencilerin hayal ettikleri, tasarladıkları çalışmaları hünerli elleriyle uygulama imkanı bulabileceklerini söyledi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt açılışın ilimiz eğitim öğretimi için hayırlı olmasını dileyerek tasarım ve beceri atölyelerinin 21. yüzyıl becerilerini kazandırmak bakımından önemli olduğunu dile getirdi. Bu kapsamda kurulan robotik, kodlama ve 3D tasarım atölyesinin yenilikçi teknolojilerle donanmış eğitimli insan yetiştirebilmek için güzel fırsatlar sunacağını ifade etti. İl Müdürü Abdurrahman Kurt, projede emeği geçen koordinatör, okul yöneticisi, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
 
Program, misafirlerin atölyeyi incelenmesinin ardından günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.
Hamarat Eller, 3D Tasarım Atölyesinde Geleceği Kodlayacak
Hamarat Eller, 3D Tasarım Atölyesinde Geleceği Kodlayacak
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN