Zeytin Hasadı Başladı
Zeytin Hasadı Başladı
Zeytin hasadının başlaması ile Üreticilerin yaşamış Olduğu sorunlar hakkında bilgi almak İçin ziyaretler gerçekleştirildi.
18.10.2019 10:26:42

Karaman Ziraat odası Başkanı Mehmet Bayram, Zeytin hasadının başlaması ile tüccarlara ait eleklerin standart dışı olarak eleme yaptıkları, üreticilerimizin mağdur ettikleri, şikayetlerin sıkça gelmesi üzerine Cerit Köyü Muhtarımız Osman Ünal ve Delegemiz Mehmet Ali Keskince ile birlikte Göksu havzasındaki zeytin alım istasyonlarını ziyaret ederek alımlar hakkında bilgi aldılar. Bu bölgedeki alım yapan tüccarlara ait eleklerde her hangi bir standart dışı durum olmadığı tespit edildi.

 
Bölgede Zeytin hasadının hızla devam ettiğini, bu yıl ürünün geçtiğimiz yılla kıyaslandığında verimin düşük olmasına rağmen fiyatlardan üreticilerimizin oldukça memnun olduğu bilgi edinildi.
 
Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, önümüzdeki günlerde diğer zeytin üreten köylerimize ekip çıkararak alım noktalarına yapacağımız ziyaretlerle üreticilerimizin her hangi bir kayba uğramaması için Ziraat Odası olarak hasat sürecinin takipçisi olacaklarını belirtti.
Zeytin Hasadı Başladı
Zeytin Hasadı Başladı
Zeytin Hasadı Başladı
Zeytin Hasadı Başladı
Zeytin Hasadı Başladı
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN