Kent Konseyi Başkanı Aköz: Başkan Uğurlu’dan Yanıt Bekliyoruz Hala
Kent Konseyi Başkanı Aköz: Başkan Uğurlu’dan Yanıt Bekliyoruz Hala
İlimizde her yıl Ocak ve Eylül ayında toplanması gereken Kent Konseyi, 25 Eylül Çarşamba günü Konsey Başkanı İbrahim Aköz’ün başkanlığında toplandı.
26.9.2013 18:14:18

Toplantıya yoğun ilgi gösteren üyeler, Karaman’da yaşanan sorunları söz alarak genel kurulda dile getirdiler.
Konsey Başkanı Aköz, bu yılın Ocak ayında yaptıkları ilk Kent konseyi toplantısında aldıkları kararlara bugüne kadar ne yazılı nede sözlü olarak henüz bir yanıt almadıklarını belirterek, “Belediye Başkanımızın herhalde işi çok. Onun için alınan kararlar konusunda herhangi bir şekilde bilgilendirmediler bizi. Bunun için Belediye Başkanını eleştiriyorum” dedi.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta’da 12-15 Eylül tarihleri arasında İstanbul Feshane’de gerçekleştirilen Başkentler Buluşuyor sloganıyla Konya, Edirne, Karaman ve İstanbul illerinin katılımıyla gerçekleştirilen Konexpo Sanayi ve Kültür etkinliğine Karaman’dan sadece Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İKEV ve Duru Bulgur’un katıldığını belirterek, “Bunun haricinde Edirne yoğun bir şekilde hem kalkınma ajansıyla, hem belediyeleri, hem sivil toplum kuruluşları, hem firmalarıyla oradaydı. Konya ve İstanbul yine aynı şekilde fuardaydı. Ama maalesef biz Karaman olarak fuarda yeterince temsil edilemedik. Fuarı düzenleyen KONSİAD üyeleri burada Karaman’ın ürünlerini ve Karamanlıları görmek istediklerini ancak bu üç kurum dışında kimsenin olmadığını belirttiler ve bundan bir rahatsızlık duyduklarını ifade ettiler” dedi.
Kent Konseyi Kızılay temsilcisi Bekir Tunç da yaptığı konuşmada, “Artan otomobil ve buna benzer araçlar tüm Türkiye’de olduğu gibi Karaman’da da büyük sıkıntıları beraberinde getiriyor. Otoparkımız yok. Belediye Başkanının İsmetpaşa’ya alternatif üretmeden park yasağı getirmesini şiddetle kınıyorum. Oysa elimize büyük fırsat geçti. Eski hükümet binası Ziraat Bankası ve Emlak Kredi bankasıyla Güven Taksi’nin bulunduğu yerin altına dört katlı otopark yapılması ilaç gibi elzem oldu. Ama gel gör ki Başkan Kamil Uğurlu bu sıkıntıyı görmezden gelip makyaj işleriyle uğraşıyor. Kütük koyuyor, kuğu yüzdürüyor. Yani eften püften işler. Karaman’ın büyük bir eksikliği var. Oda otopark sorunudur. Diğer bir konu ise ekmeklerin kalitesizliği beni derinden üzmektedir. 2-3 yıldır bunu çeşitli kereler dile getirmeme karşın yetkililerin birşey yapmadan es geçmeleri insanlarımızın sağlığını da bozuyor” dedi.
Daha sonra Kent Konseyi’nin istediği konulara ilgili kurumlar tarafından gönderilen yanıtlar okundu.

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN