Türkiye-Akdeniz Gençlik Barış Gemisi Başvuruları Başladı
Türkiye-Akdeniz Gençlik Barış Gemisi Başvuruları Başladı
Cumhuriyetimizin 90. yılı kutlamaları çerçevesinde ve Dünya barışına katkı sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Türkiye-Akdeniz Gençlik Barış Gemisi” projesi gerçekleştirilecek.
27.9.2013 17:11:08

Dünyanın 38 ülkesinden iyi derecede İngilizce bilen 18-27 yaş arası 800 genci taşıyacak olan Barış Gemisi yolculuğuna, 29 Ekim 2013’te İstanbul-Karaköy Limanı’ndan başlayacak, Tunus, Hırvatistan ve Bosna-Hersek’i ziyaret ederek tekrar İstanbul’a dönecektir. Bu yolculuk ile birlikte gençler sınırları aşan dostluklar kurarak, kültürel farkındalığın yanı sıra gönüllülük bilincinin gelişmesine katkıda bulunacaklar ve yolculuk boyunca gerçekleştirilecek olan çalıştaylar sayesinde çeşitli alanlarda bilgi ve deneyim kazanma fırsatı elde edecekler.
Seyahat Programında herhangi bir değişiklik olması durumunda Bakanlığın web sitesinden ayrıca duyuru yapılacak. Barış gemisi seyahatine katılmak isteyenler için son başvuru tarihinin 4 Ekim olduğu ve başvuruların (http://barisgemisi.gsb.gov.tr/) adresine yapılacağı açıklandı.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN