Amasya Suluova TDİOSB Teknik Gezisi Yapıldı
Amasya Suluova TDİOSB Teknik Gezisi Yapıldı
İlimizde kurulması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluş protokolünün onaylanarak sicil kaydı yapılmasının ardından bundan sonra yapılacak olan genel yerleşim planı, üst yapı modül projeleri ve alt yapı projelerinin hazırlanması işlemlerini daha önce yapılmış olan Amasya Suluova Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin incelenerek konu ile ilgili fikir edinilmesi amacıyla teknik bir gezi düzenlendi.
2.10.2013 14:20:55

 İncelemelerde bulunulan Amasya/Suluova Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi besi sığırı işletmelerinde 10 bin büyük baş kapasiteli 67 adet besi işletmesi parseli ve 10 adet sanayi parseli olmak üzere toplam 77 adet parsel bulunuyor. Bu parsellerden hali hazırda 6 adeti faaliyette olup, 3 adeti inşaat aşamasında. Bunlardan 8 âdeti Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından finanse edilirken Amasya/Suluova TDİOSB besi sığırı işletmelerinde alt yapı projeleri tamamlanmış olup, OSB içerisinde 1 adet 2 megawattlık biyogaz üretim tesisinin kurulu olduğu görülmüş ve çalışmalar yerinde izlendi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İlimizde kurulması planlanan Türkiye ‘de ilk TDİOSB süt sığırcılığı OSB ile ilimiz süt üretimine günlük yaklaşık 130 ton süt girdisi sağlanacak ve İlimizdeki Süt işleme tesislerinin bu yöndeki taleplerine belli ölçüde cevap verilmiş olacaktır. Ayrıca TDİOSB içerisinde kurulması planlanan 4 megawattlık enerji üretimi yapacak olan biyogaz tesisi kurulması planlanmıştır. Bu tesisin faaliyete geçmesi ile bölgedeki gübre atıkları ve hali hazırda işlenemeyen ilimiz kanatlı hayvanlarına ait gübreler tesiste değerlendirilebilecektir” denildi.
Amasya Suluova TDİOSB Teknik Gezisi Yapıldı
Amasya Suluova TDİOSB Teknik Gezisi Yapıldı
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN