TÜMTAL Projeleriyle Dikkat Çekiyor
TÜMTAL Projeleriyle Dikkat Çekiyor
Mesleki Eğitim Ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Belgesine sahip okul, Vetcharte İle İlk Kez bu yıl uygulayacağı Proje İle Viyana’da.
13.1.2020 12:33:15
Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait 2019 yılında Türkiye Ulusal Ajansına sunduğu ilk Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Projesini (VetCharter) "Mesleki Eğitimde AB Entegrasyonu 2019 isimli Erasmus+" projesi bu yıl Avusturya ve Portekizdeki kurumlarda staj faaliyeti olarak gerçekleştirecektir.
Projenin ilk hareketliliği Bilişim Teknolojileri (3), Elektrik-Elektronik Teknolojileri (4), Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (4) öğrenci staj için ve toplam 5 meslek dersi öğretmeni de refakatçi olarak Viyana kentinde 11.01.2020'de 3 hafta süren staj çalışması için gittiler. 3 hafta boyunca öğrenciler staj çalışmalarında bulunurken, Avrupa'da geçerli birçok belgeye de sahip olacaklar. Öğrenciler bu hareketlilik öncesi bir dil hazırlık kursuna katıldılar. Bu sayede hem dilsel, hem mesleki hem de kültürel anlamda birçok kazanım elde edecekler.

 

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojileri, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanlarından en az 26 öğrencinin faydalanacağı projede yine aynı alanlardan refakatçi meslek öğretmenleri de öğrencilerle beraber projeye katılacaktır. İlerleyen aylarda hem Avusturya hem de Portekiz'e iki akış daha gerçekleştirilecek ” denildi.
 
 TÜMTAL Projeleriyle Dikkat Çekiyor
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN