Zabıta Ekiplerinden Bayram Denetimi
Zabıta Ekiplerinden Bayram Denetimi
Karaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi; gıda üretim imalathanelerine, satış yerlerine ve kurbanlıkların satıldığı mekânlara yönelik yaptığı denetimleri sıklaştırdı.
11.10.2013 18:13:58

Zabıta ekipleri, gıda üretim yerleri başta olmak üzere tatlı ve şeker satışı yapan dükkânları aralıksız denetliyor. Pasta ve tatlı üreten işletmeler; öncelikle üretim ve hijyen şartları, kullanılan malzemelerin nitelikleri ve uygunluk dereceleri ile çalışanların sağlık portörleri gibi konularda denetlenirken, satış yapan mekanlarda tüketiciye sunulan kolonya, lokum ve şekerlemelerin üretim izni ve tarihi kontrol ediliyor.
Kurban satış yerlerini de gezen ekipler, satış alanlarındaki şartların uygun olup olmadığına bakıyor.
Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Osman Ünüvar, huzurlu bir bayram geçirme temennisinde bulunarak, Kurban Bayramı öncesi halkımızın ağız tadı ve sağlığına hitap eden işletmelere yönelik denetimlerin arttığını ifade etti. Başkan Yardımcısı Ünüvar: “Bilindiği üzere bayram öncesi tatlı, şeker ve pasta gibi imalathanelerde yoğunluk olmaktadır. Hemşehrilerimizin aldığı ürünlerin daha sağlıklı ve hijyenik şartlarda üretilmesini istiyoruz. Gıda denetimi konusundaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Bu amaçla zabıta ekiplerimiz, gıda üretimi yapan işletmeleri; kullandıkları malzemeler, üretim yerlerinin hijyenik şartlara uygunluğu gibi konularda denetim yapıyor” dedi.

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN