Karaman Tarımı İçin Ankara’da Yoğun Mesai
Karaman Tarımı İçin Ankara’da Yoğun Mesai
İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş ve Karaman`ın çiftçi örgülerinin başkanları Ankara`da bir dizi çalışma ziyaretinde bulundular.
29.6.2020 15:50:58
Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dorla, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Süleyman Selim Akkuş, Sulama Kooperatifleri Birliği Başkanı Sami Yaşar ve Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Ali Gülcan ile birlikte öncelikle Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Şeker ve Av. Selman Oğuzhan Eser ile bir araya gelen heyet İlimizde gündemde olan tarımsal projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Yapılan görüşmeler neticesinde ilimiz tarımına büyük oranda fayda sağlayacak müjdeli haberler ve yeni projeler olduğu bildirildi.
 
İlimiz tarım sektörü temsilcilerinden oluşan heyet daha sonra Tarım ve Orman Bakanlığında üst düzey bürokratlar ile çeşitli konularda görüşmek üzere ziyaretler gerçekleştirdi. Bu kapsamda Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet Hasdemir, Personel Genel Müdürü İrfan İçöz, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Metin Türker, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Salih Çelik, Personel Genel Müdür Yardımcısı Halim Bediz ile görüştüler. Görüşmelerde ilimizde halen uygulanmakta olan projeler ve gelecekte uygulanması planlanan projeler ele alındı. Heyet son olarak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Genel Başkanı Kamil Özcan 'ı ziyaret etti.
 

 

Karaman tarımı için paydaş çiftçi örgütleri ile birlikte daha güçlü bir şekilde çalışmaların devam edeceği bildirildi.
Karaman Tarımı İçin Ankara’da Yoğun Mesai
Karaman Tarımı İçin Ankara’da Yoğun Mesai
Karaman Tarımı İçin Ankara’da Yoğun Mesai
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN