Doluluk Oranı Yüzde 100`e Ulaştı
Doluluk Oranı Yüzde 100`e Ulaştı
Doğu Akdeniz`in gözde tatil merkezlerinden Kızkalesi, tatilini deniz, kum ve güneş üçlüsüyle geçirmek isteyenlerin tercihi oldu.
3.8.2020 02:44:07
Yurdun birçok bölgesinden gelen vatandaşlar, bayram öncesinde tatil ve seyahat organizasyonu yapan internet sitelerince en temiz sahiller arasında gösterilen Kızkalesi'ne tatil için adeta akın etti.
Kurban Bayramı nedeniyle çok fazla talep gören Mersin'in Erdemli ilçesinde bulunan ve UNESCO Geçici Miras Listesi'nde yer alan Kızkalesi'ndeki konaklama tesislerindeki doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Şirin Öztop “Geçmişin derinliklerinden günümüze dek birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölgeden bahsediyoruz. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Kızkalesi'ndeyiz. 73 bin metrekare ince kumumuz var. Özellikle bayram tatillerinde buraya Türkiye'nin birçok şehrinden tatil için gelen vatandaşlar var. Otel, motel, yıldızlı otel, pansiyon statüsünde hizmet veren tesislerin tamamı doldu. Sezon geç başladı. Bayram dolayısıyla sektörde hizmet veren işletmeciler, açısından en azından bir kıpırdama oldu, en azından işletme sahipleri bir nebze olsun mutlu oldu. Ama bizim hedefimiz bu doluluk oranını sürdürebilmek. Sezonu ne kadar uzatabilirsek, işletmeciler olarak o kadar mutlu olacağız” dedi.
"Bazı Ülkelerin Uygulamaları Gurbetçilerin Gelmesini Güçleştiriyor"
Korona virüs dolayısıyla turizm sektörünün zor günler geçirdiğini, Türkiye'nin sağlık sektöründeki başarısının işletmeciler olarak kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Öztop, ancak bazı ülkelerin uygulamalarının gurbetçilerin gelmesine güçleştirdiğini söyledi. Öztop, "Bazı ülkeler tarafından alınan bu kararlar nedeniyle biz turizmcilerin hak etmediği uygulamalarla karşı karşıyayız. Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın birçok ülkesinde yaşayan gurbetçilerimiz ülkeye gelmek istiyorlar ama Avrupa'nın tavrından dolayı onlarda risk almak istemiyor. KDV noktasında çok sıcak katkısı olan gurbetçi kardeşlerimizin ülkemize gelmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu. İHA
 
Doluluk Oranı Yüzde 100`e Ulaştı
Doluluk Oranı Yüzde 100`e Ulaştı
Doluluk Oranı Yüzde 100`e Ulaştı
Doluluk Oranı Yüzde 100`e Ulaştı
Doluluk Oranı Yüzde 100`e Ulaştı
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN