Karaman’da “Sağlık İçin Hepimiz İçin”Denetimler Yapıldı
Karaman’da “Sağlık İçin Hepimiz İçin”Denetimler Yapıldı
Ülkemiz genelinde koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için İlimizde de İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge doğrultusunda,
5.9.2020 13:44:00
Karaman Valiliği denetim ekiplerince temizlik, maske ve mesafe kuralları ile tedbirlere uyulmasıyla ilgili vatandaşlarımıza yönelik rehberlik edici ve bilinçlendirme faaliyetleri yapıldı.
 
Yapılan denetimler, Vali Mehmet Alpaslan Işık olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, meslek odaları, genel kolluk birimlerinin katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde gerçekleştirildi.
 
Bu denetimlerde, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirlerinin gözetiminde İl Salgın Denetim Merkezi Ekiplerinin katılımıyla vatandaşlarımıza yönelik rehberlik edici ve bilinçlendirme faaliyetleri yapıldı. Denetimlerde temizlik, maske, mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı hususlarına dikkat edildi.
 
“Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganı ile sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ile yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasına yönelik ekiplerimizce gerçekleştirilen denetimlerde; konaklama tesisleri, alışveriş merkezi, pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları ve yaşam alanlarına kontroller sürdürülüyor.
 
04 Eylül 2020 Cuma günü yapılan denetimlere, Vali Mehmet Alpaslan Işık, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli ile genel kolluk birimleri katıldı.
 
 
 
 
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: KGRT Karaman Haber | Karaman Haber | Karaman'ın Sesi | Karaman Son Dakika | Ermenek | Ayrancı | Kazımkarabekir | Başyayla | Sarıveliler © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN