Ücretsiz Tablet Bilgisayarların Dağıtımı Nasıl Olacak!
Ücretsiz Tablet Bilgisayarların Dağıtımı Nasıl Olacak!
Uzaktan eğitim sürecinde olan ve maddi imkansızlıklardan dolayı canlı derslerini takip edemeyen öğrenciler için 500 bin ücretsiz tablet dağıtımı yapılacağı müjdesinin ardından herkes bu başvurunun nasıl ve nereye yapılacağını merak etti.
9.10.2020 17:09:36
500 bin ücretsiz tablet bilgisayar başvurusunun nasıl yapılacağı, hangi şartları taşıyan kimlere verileceği sorusu Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu açıklamayla netlik kazandı. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailenin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi bazı kriterlere göre tablet bilgisayarların dağıtımını yapacaklarını söyledi.
 
 
Dağıtımına önümüzdeki hafta başlanacak olan tablet bilgisayarlar için Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul yönetimlerinden liste istendiği bilgi edinildi. Okul idarecileri tarafından sınıf öğretmenlerince belirlenen öğrenci bilgilerinin olduğu listelerin Karaman Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildiği öğrenildi.  Başvuruların bireysel değil okullardaki sınıf öğretmenlerinin hazırlamış olduğu listeye göre yapıldığı tablet bilgisayar için Karaman Milli Eğitim Müdürlüğüne 08 Ekim 2020 Perşembe günü itibariyle 8 binin üzerinde öğrencinin isminin olduğu listelerin okul yönetimlerince verildiği bilgi edinildi. Haber: Senem YAVUZASLAN
 
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN