Okul Alışverişinde Beklenen Hareketlilik Yok
Okul Alışverişinde Beklenen Hareketlilik Yok
Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs sadece insan sağlığını değil insanların ekonomik alım gücünü de olumsuz yönde etkiledi.
14.10.2020 15:33:52
Korona virüs nedeniyle kademeli olarak eğitimin başladığı Karaman’da da tüm ülke genelinde olduğu gibi her yıl yaşanan hareketliliğin aksine sessiz olduğu kadar belirsiz bir bekleyiş hâkim. Haber için konuyla ilgili olarak yapmış olduğumuz esnaf ziyaretlerimizde okul kıyafeti satan işletmeciler satışta en sakin günlerini yaşadıklarını söylüyorlar.
 
Yıllardır Tahsin Ünal Mahallesi’nde hem okul hem de yetişkin giyim üzerine çalıştıklarını söyleyen Gökyel Giyim sahibi İsmail Gökyel 32 yıllık meslek hayatında en durgun okul döneminin bu sene olduğunu söyledi. İşletmeci Gökyel “Çarşıda sadece esnaflar değil velisinden öğrencisine her yıl okul açılmadan tatlı bir telaş yaşanırdı. Tüm dünyayı sarsan bu korona virüsün yarattığı belirsizlik sadece giysicileri değil, kırtasiyecisinden, ayakkabı satıcısına bütün esnafı maalesef ki olumsuz yönde etkiledi. Eğitimde kademeli olarak yeni normale geçilmeye çalışılıyor. Bizlerde bekleyip göreceğiz. Sadece bizim bulunduğumuz sokakta değil Karaman’da bütün esnaflar covıd-19 kurallarına uygun olarak gerekli önlemleri aldı. 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminin bütün öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını dilerken, bütün esnaf arkadaşlarımıza da iş güç kolaylığı diliyoruz” dedi. Haber: Sezer APRINAR
 
Okul Alışverişinde Beklenen Hareketlilik Yok
Okul Alışverişinde Beklenen Hareketlilik Yok
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN