Başkan Bozkır: “GAZİ Okulumuza Yeniden Kavuşuyoruz”
Başkan Bozkır: “GAZİ Okulumuza Yeniden Kavuşuyoruz”
Ankara Karamanlılar Eğitim ve Kültür Başkanı Veli Bozkır Birinci İstasyon Caddesi’nde bulunan Karaman’ın en eski ve köklü okullarından Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nun aynı yere bir bina yapılarak buranın ismini de Gazi Mustafa Kemal İlkokulu adı verilmişti.
26.10.2020 17:43:13
Eski binanın adını da İmaret Ortaokulu konmuştu. Bu konuda büyük şikâyetler olmuş fakat hiçbir şey yapılamamıştı. KAREV Başkanı Veli Bozkır bu durumu ilimiz valisi Mehmet Alpaslan Işık’a ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile görüşerek müjdeli bir haber verdi. Başkan Bozkır’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekildedir:
 
“Karaman Arşiv grubundaki dostlara selamlar. Bugün Karaman Valimiz Mehmet Alpaslan Işık ve Karaman İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Çalışkan ile uzun soluklu ve sonu mutlu biten bir telefon görüşmem oldu. Kendilerine "Belli bir kuşağı temsil eden bizler İlk, Orta ve Lise eğitimimizi tamamladıktan sonra kimimiz üniversite eğitimi kimimiz ekmek parası için Karaman'dan ayrılmak zorunda kaldık. Ne büyük bir onur ki doğduğumuz ekmeğini yiyip toprak damlarında koşuşturduğumuz ilimizden kopmadık, bugün gurbette bizleri ayakta tutan, mutlu eden en güzel şey geride bıraktığımız yaşanmış anılarımız hatıralarımızdır. Üzülerek ifade edeyim ki hepsi bir bir yok ediliyor. Sadece bizim hatıralarımız değil kent kimliği de yok ediliyor. Biz bu gidişattan çok rahatsız olmaktayız. Gazi Okulu'nun bugün eski Kız Meslek Lisesine taşınacağını haberini almıştım. Taşınma işi gerçekleşince biz GAZİ Okulumuzun adını geri istiyoruz” Bunu ANKARAMANDER Başkanı ve KAREV Başkanı sıfatımla ve 7000 kişiye ulaşmış Karaman sevdalısı grup hemşerilerimiz adına talep ettiğimi ilettim. Samimi bir görüşmenin ardından Karaman Valimizden aldığım cevap beni çok mutlu etti. GAZİ Okulumuzun adı yeniden verilecek. Sayın Valimize destekleri için çok ama çok teşekkür ediyorum. Daha sonra Karaman İl Milli Eğitim Müdürümüz ile uzunca bir görüşmemiz oldu. Aynı duygularımı kendilerine ilettim. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bey aynı zamanda Tarihçi olması münasebetiyle tarihe çok değer verdiğini GAZİ isminin tekrar verileceğini söyledi. GAZİ okulları o dönem 6 yerde yapılmış bunun bir tanesinin Karaman'da olması ATATÜRK'ün ata yurdu Karaman için büyük bir onur. Binanın Müzemi yoksa Kültür Merkezi mi olacağı konusunda istişare edilecek ve ortak akılla en doğru karar uygulanacak. Binanın komple elden geçirilmesi ve içerisinin tasarımıyla ilgili işbirliği içerisinde olacağız. Bütçe sorunu olabilir dendi. Onu biz çözeriz diyerek sorumluluğu üzerime aldım. İl Milli Eğitim Müdürü Ankara'da Vakfımıza gelecekler, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze samimi içten ve heyecanlı yaklaşımları için çok teşekkür ediyorum. Gelişmeleri paylaşacağım” dedi.
 
Başkan Bozkır: “GAZİ Okulumuza Yeniden Kavuşuyoruz”
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN