Organ Bağışı Gönüllüsü Ercan Çalışkan’dan Vali Koca’ya Ziyaret
Organ Bağışı Gönüllüsü Ercan Çalışkan’dan Vali Koca’ya Ziyaret
Her yıl 3 - 9 Kasım tarihleri arasında kutlanan “Organ Nakli Haftası” etkinlikleri kapsamında organ bağışı gönüllüsü Ercan Çalışkan Vali Murat Koca’yı ziyaret etti.
12.11.2013 16:59:55

Valilik Makamında gerçekleştirilen ziyarette Ercan Çalışkan yaptığı konuşmasında; geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucunda 2010 yılında 22 yaşında bir genç kızdan kendisine kalp nakli yapıldığını belirtti. İnsanlara yapılan en büyük hayrın, organ bağışı olduğunu ifade eden Çalışkan, vatandaşlarımızın organ bağışı konusunda daha çok etkin ve katılımcı olması gerektiğini söyledi.

Vali Murat Koca ise ziyarette yaptığı konuşmasında, “3 - 9 Kasım tarihleri arasında kutlanan Organ Nakli Haftası organ nakli konusunda kamuoyunu bilinçlendirmek ve organ naklinin yaygınlaştırılması açısından önemli bir etkinliktir. Organ bağışının öneminin insanların kendisi veya bir yakınının böyle bir nâkile ihtiyaç duydukları zaman daha da iyi anlaşıldığını belirten Vali Koca, organ bağışı yapan her insan nakil bekleyen diğer insanlara bir umut olmaktadır. Organ bağışı en kutsal olan yaşama hakkını devam ettirme çabasıdır. Bu nedenle organ nakli konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, organ nakline teşvik etmek için gerekli çalışma ve gayret gösterilmelidir. Organ nakli konusunda Valilik olarak bu tür faaliyetlere her zaman destek vermeye hazırız dedi.
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN