KOP Üreten Gençlik Atölyeleri Açıldı
KOP Üreten Gençlik Atölyeleri Açıldı
KOPSOGEP Mali Destek Programı aracılığıyla hazırlanan “KOP Üreten Gençlik Atölyeleri”nin açılışı yapıldı.
26.11.2020 15:01:45
Proje doğrultusunda; teknoloji okuryazarlığı, algoritma ve kod eğitimleri ile öğrencilerin teknolojiyi etkin kullanma, analitik düşünme, inovasyon ve problem çözme becerilerini geliştirmeye yönelik “Teknoloji Atölyesi” ile okul gazetesi, dergi ve katolog gibi yayınları masa başında bilgisayar destekli baskı ve yayına hazır hale getirme amacıyla grafik tasarım, baskı, dizgi, tasarım ve yayıncılık eğitimlerinin verileceği “Masaüstü Yayıncılık Atölyesi” Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesine kuruldu.
 
Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilen açılış programı öncesi proje hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan KOP Bölge Kalkınma İdaresinin SOGEP Mali Destek Programı çerçevesinde projelendirilen çalışmasıyla gençlerin fikir ve hayallerinin KOP Üreten Gençlik Atölyelerinde hayat bulacağını söyledi. Milli Eğitim Müdürü Çalışkan konuşmasında “Teknoloji kullanımı ile masaüstü yayıncılığın bir arada yer alması ile üretim odaklı bir çalışma gerçekleştireceğiz. Okuyan, düşünen, uygulayan ve sonuca ulaşan gençlerimizin desteklenmesi ve teşvik edilmesi için güzel bir imkân hazırlandı. Bu süreçte çevrim içi eğitimlerle başlangıç yapılsa da atölyelerimiz inşallah salgının etkilerinin azalmasıyla birlikte çok sayıda öğrencimize teknoloji ve yayıncılık alanında hizmet verecek. Atölyelerimizin ilimize hayırlı olmasını diliyor, destekleri sebebiyle KOP Bölge Kalkınma İdaresine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
 
Koronavirüs nedeniyle sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirilen “Teknoloji ve Masaüstü Yayıncılık Atölyeleri” açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve İl Kültür, Turizm Müdürü Burhan Yemiş tarafından yapıldı. 
 
KOP Üreten Gençlik Atölyeleri Açıldı
KOP Üreten Gençlik Atölyeleri Açıldı
KOP Üreten Gençlik Atölyeleri Açıldı
KOP Üreten Gençlik Atölyeleri Açıldı
KOP Üreten Gençlik Atölyeleri Açıldı
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: KGRT Karaman Haber | Karaman Haber | Karaman'ın Sesi | Karaman Son Dakika | Ermenek | Ayrancı | Kazımkarabekir | Başyayla | Sarıveliler © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN