Karamanspor Camiasının Acı Günü
Karamanspor Camiasının Acı Günü
Yıllarca İlimiz Sporuna hizmet etmiş, gerek futbolcu, gerekse Antrenör olarak görev yapmış herkes tarafından taktir edilen, Karaman Gençliğinin spora yönelmesinde büyük emeği bulunan spor adamı Talat KAYA arkadaşımızı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz.
30.11.2020 17:51:54
29 Kasım 2020 Pazar günü ilimiz şehir mezarlığında ekseriyeti spor camiasından olmak üzere oldukça kalabalık bir arkadaş topluluğunun katılımı ile defnedildi. Merhuma Allahtan rahmet diliyoruz. Mekânı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.
 
Rahmetli Talha KAYA ile arkadaşlığımız oldukça eskiye dayanır. Sümerbank Pamuklu Sanayi Müessesesinde birlikte çalıştık. Ben planlamada çalıştım o ise, makine bakım kısmında çalıştı. İş arkadaşlığımızın ötesi de spor camiasında da birlikteliğimiz oldu. Kendisi Karaman Spor Futbolcusu olarak işe girmişti ve Karaman Sporun kalecisiydi. Yerine göre takıma giremediği zamanlar olmuştur, yedekte kalmayı hiçbir zaman problem yapmamıştır. İşte spor ahlakı bu olsa gerek.
 
Arkadaşımızın en çok taktir ettiğim yönü centilmenliği ve gerçek bir spor adamı oluşu idi. Sporcularımıza her zaman onun bu yönünü sürekli anlatırdık. Sümerbank sporun kurucularından olup, ayrıca Sümerbank sporda futbol oynadı. Her spor faaliyetinin içerisinde yer aldı. İş yerinde turnuva düzenlerdik, hakem olarak da bizlere çok yardımcı olurdu ruhu şad olsun
 
Diğer bir husus, yakın bir zamanda kaybettiğimiz Şemsettin DEVECİ arkadaşımıza Sümer’den emekliydi. Sporda ve iş yerinde çok güzel günlerimiz oldu, Şemsettin arkadaşımızda ilimizin yetiştirdiği çok müstesna sporculardan biriydi. Ona da Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun diyor, Deveci ailesine de baş sağlığı diliyorum. Mehmet Ali DEMİR
 
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: KGRT Karaman Haber | Karaman Haber | Karaman'ın Sesi | Karaman Son Dakika | Ermenek | Ayrancı | Kazımkarabekir | Başyayla | Sarıveliler © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN