Belediye Başkan Adayı Candan: Karaman’ı Konya’nın Gölgesinden Çıkarıp Bir Marka Şehir Yapmak Hedefimiz
Belediye Başkan Adayı Candan: Karaman’ı Konya’nın Gölgesinden Çıkarıp Bir Marka Şehir Yapmak Hedefimiz
30 Mart 2014’de yapılacak olan yerel seçimlerde ilimizde AK Parti’den Belediye Başkan aday adayı olan Hakan Candan, basın mensuplarıyla kahvaltılı bir basın toplantısında bir araya gelerek hedeflerinden ve projelerinden bahsetti.
15.11.2013 17:51:30

Hakan Candan, 24 yıllık bir il olan Karaman’ın halen Konya’nın gölgesinden kurtulamamasının sıkıntısını her alanda yaşadıklarını belirterek, “Karaman’ı marka bir kent haline getirecek, ilimizin önemli özelliklerini de ön plana çıkaracak projelerin hayata geçirilmesi gerekiyor. Bu nedenle belediye bünyesinde bir proje ofisinin oluşturulması gerekiyor. Bu Proje ofisinde TÜBİTAK, Mevlana Kalkınma Ajansı ve üniversitenin destekleriyle Karaman’ın gelişmesine, markalaşmasına ön ayak olacak yatırımlar belirlenmeli. Çünkü artık günümüzde yerel yönetimlerden sadece klasik beklentilerin üzerine çıkılan bir dönemdeyiz. Karaman’da kentin sorunlarının paylaşıldığı Kent Konseyinin tek başına var olması ne yazık ki bir şey ifade etmiyor. Yılda iki kez toplanan konseyle halkın yönetime katılmasına çok fazla etkisinin olduğunu düşünmüyorum. Biz bu toplantıları yılda en az 6 defa yapmayı planlıyoruz. Toplantılarda alınan kararların Belediye meclisinde çok daha fazla dikkate alınmasını amaçlıyoruz. Belediyenin çok daha etkin bir yönetim ortaya koyması gerekiyor. Belediyecilik anlayışı sadece asfalt yol yapmak, çöp toplamak değildir. Bunların dışında sadece engelliler değil tüm dezavantajlı insanlara ulaşabilirlik sorununun çözülmesi gerekiyor” dedi.

Candan, gerçekleştirmeyi hedeflediği projelerinden bazılarını ana başlıklar olarak anlatarak, Karaman’ın büyük şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN