Ölmez: “Turizme Kazandırmalıyız”
Ölmez: “Turizme Kazandırmalıyız”
İlimiz Karman’da Arçelik Bayii sahibi Celalettin Ölmez, Bucakkışla- Bostanözü yol güzergahı yeniden düzenlenerek turizme kazandırılmalı dedi.
13.1.2021 17:41:52

Ölmez:”Karamanımızın değerlerine değer katmak, turizmi canlandırmak için Bucakışla Ermenek yolunda yapılabilecek güzelleştirmelerle ilgili fikirler sunmak istiyorum.  Bucakkışla Ermenek yolu, bıçakçı köprüsüne kadar çok güzel yapılmış, Ermenek Bucakkışla arasında ise yol çalışmaları sürmektedir.  1.    Çok güzel yapılan Bucakkışla yolu kenarları çıplak vaziyettedir. Kızılyaka kavşağından itibaren yol kenarlarının iklime göre ağaçlandırılması yolun güzelliğine değer katacaktır.  2.    Burhan, Narlıdere köyleri, yaylaları orman fakiridir. Bu yaylaların ağaçlandırılması yola, çevreye güzellik sağlayacaktır.  3.    Narlıdere gediğinden itibaren Bucakkışla’ya varıncaya kadar taşlık, kayalık arazi makilerle dolu orman fakiridir. Bu virajlı yollarda ekilebilecek yerlere fıstık çamları ve renkli zakkumlar ekilmeli, yoldaki ardıç ağaçları korumaya alınmalıdır. Buradan itibaren fıstık çamları, ardıçlar, zakkumlar, Akdeniz iklimin göstergesi olacaktır.  4.    Bu virajlı yolda, tek su kaynağının olduğu sık sık virajlar çevresinde bir dinlenme peki ve seyir terasları yapılabilir. Böylelikle Karaman halkının vadi manzaralı bir piknik alanı olacaktır. 5.    Tarihi bıçakçı köprüsü civarında ki orman deposuna seyir terasları, ağaç evler, köylü pazarı kurulması, turizmi canlandıracaktır. Bu orman deposunun hiçbir anlamı bulunmamakta, atıl vaziyettedir.  6.    Orman deposundan sonra Bostanözü köyü girişi, Göksu nehri kenarı piknik alanları olarak düzenlenebilir.  Karaman valiliğini, il özel idaresini, orman işletme müdürlüğünü, tarım il müdürlüğünü, karayolları şefliğini, ziraat odası başkanlığını göreve çağırır, yerel imkânlarla bu düşüncelerin gerçekleşebileceğini bilgilerinize sunarım. “ İfadelerine yer verdi.

 
 
Ölmez: “Turizme Kazandırmalıyız”
Ölmez: “Turizme Kazandırmalıyız”
Ölmez: “Turizme Kazandırmalıyız”
Ölmez: “Turizme Kazandırmalıyız”
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: KGRT Karaman Haber | Karaman Haber | Karaman'ın Sesi | Karaman Son Dakika | Ermenek | Ayrancı | Kazımkarabekir | Başyayla | Sarıveliler © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN