Ak Parti’nin Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Çalışkan Oldu
Ak Parti’nin Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Çalışkan Oldu
30 Mart 2014’de yapılacak olan yerel seçimlerde ilimiz AK Parti’den Belediye Başkan adayı olmak için partiye başvuran 11 isimden Ertuğrul Çalışkan, AK Parti’nin Başkan adayı oldu.
13.12.2013 17:19:45

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 İlin Belediye Başkan adayını, İzmir Teşkilatı tarafından düzenlenen bir toplantıda açıkladı.

Bu 12 il arasında kamuoyunun büyük bir merakla beklediği Karaman adayının ismini de açıklayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karaman’da 30 Mart’ta yapılacak seçimlerde AK Parti’nin adayının Ertuğrul Çalışkan olacağını söyledi.
Başbakan Erdoğan yaptığı konuşmada, “Karaman, Karamanoğlu Mehmetbey’den buyana bizim dönemimizde çok ciddi hizmetler aldı. Karaman’da bir değişim yapalım dedik ve Ertuğrul Çalışkan şuan ki adayımızdır. 30 Mart’taki seçimlerde Ertuğrul Çalışkan’la Karaman’da büyük ivmeler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.
Daha sonra Başbakan Erdoğan mevcut Belediye Başkanı Kamil Uğurlu’yu, yeni Belediye Başkan adayı Ertuğrul Çalışkan’ı, Milletvekili Lütfi Elvan ve İl Başkanı Kerim Dereli’yi yanına alarak resim çektirdi.
Diğer taraftan İzmir’deki aday tanıtımına çağrılı olmasına karşın katılmayan Milletvekili Mevlüt Akgün’ün aday tanıtımında bulunmaması manidar bulunup yorumlara neden oldu.
AK Parti’nin Belediye Başkan adayı olan Ertuğrul Çalışkan, Astsubay olan babasının görev yeri olan Erzurum'da 1965 yılında doğdu. Çalışkan babasının Şehit olmasından sonra Karaman’a gelerek ilk, orta, lise öğretimini Karamanda tamamladı. 1987 yılında Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesini bitirdi. 2004 yılında Ak Parti'den İl Genel Meclisine seçildi. 2005 yılında yeni çıkan 5302 İl Özel İdareler Kanunu gereği yapılan seçimle İl Genel Meclisi Başkanı Seçildi. Çalışkan evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.
 
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN