Güvenlik İşaretleri Konusunda Öğrenciler Bilinçlendiriliyor
Güvenlik İşaretleri Konusunda Öğrenciler Bilinçlendiriliyor
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen denetim faaliyetlerinin bilinirliğini sağlamak ve güvenli ürün hakkında farkındalığı artırmak üzere başlatılan çalışmalar çerçevesinde ürün güvenliği konusunda öğrencilere yönelik hazırlanan afişler Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan görüşme sonucu tüm okullara asılması kararlaştırıldı.
2.1.2014 18:12:24

Bu kapsamda hazırlanan tanıtım afişleri ilimizde bulunan ilk ve ortaöğretim okullarına asılarak öğrencilerin konu hakkında bilinçlenmesine katkı sağlandı.
Konuyla ilgili olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı yaptığı açıklamada, “CE İşareti, Avrupa Birliği’nin teknik mevzuat uyumu çerçevesinde 1985 yılında benimsediği Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan ürünlerle ilgili olup, ürünlerin AB’nin ilgili direktiflerindeki temel gereklere uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini gösteren bir BİRLİK İŞARETİ’dir. CE İşareti, ürünün temel gerekler olarak tanımlanan ve insan sağlığı, can ve mal güvenliği, hayvan ve bitki yaşam ve sağlığı, çevre ve tüketicinin korunması açısından asgari güvenlik koşullarına sahip olduğunu gösteren bir işarettir. Güvenlik İşaretleri Bir ürünün güvenli olup olmadığını gösterir. Satın alınan ve kullanılan ürünlerin üzerinde CE veya diğer uygunluk işaretlerinin ve ürünün güvenli kullanılması için gerekli uyarıların bulunup bulunmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.
Bilindiği üzere, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen denetim faaliyetlerinin bilinirliğini sağlamak ve güvenli ürün hakkında farkındalığı artırmak üzere çalışmalar başlatılmış olup, ürün güvenliği konusunda öğrencilere yönelik hazırlanan afişler Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan görüşme sonucu tüm okullara asılması kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda hazırlanan tanıtım afişleri Karamanda bulunan ilk ve ortaöğretim okullarına asılarak öğrencilerin konu hakkında bilinçlenmesine katkı sağlanmıştır” dedi.
 

Güvenlik İşaretleri Konusunda Öğrenciler Bilinçlendiriliyor
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN