Başvuruda Son Tarih 27 Ocak
Başvuruda Son Tarih 27 Ocak
‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’ kapsamında hazırlanan ‘Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı’ 14 Aralık 2013 tarihi ve 28851 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
6.1.2014 18:31:58

 Hibe desteğinden faydalanmak isteyen üreticiler başvurularını, projeleri ile birlikte 27 Ocak 2014 tarihine kadar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerine yapabilecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Çiftçi Kayıt Sistemi’ne veya Bakanlık tarafından oluşturulmuş diğer kayıt sistemlerine kayıtlı gerçek ve tüzel kişilerden başvuru yapmak isteyenler için hibe programı hakkında yapılan bilgilendirme toplantısında İl Müdür Vekili İsmail Uluad, yaptığı konuşma da” hibe desteğinden faydalanmak isteyen Karamanlı üreticilerin projeleriyle birlikte 27 Ocak 2014 tarihine kadar İl Müdürlüğüne gelerek başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Tarımsal ürünlerin işlenmesi-depolanması ve paketlenmesine yönelik yatırım tesislerinin yapımı, alternatif enerji kaynakları kullanılan yeni seraların yapımı, tarıma dayalı yatırım tesislerinde kullanılmak üzere alternatif enerji üretim tesislerinin yapımı, koyun-keçi ve manda yetiştiriciliğine ilişkin sabit yatırım projeleri bu kapsamda desteklenebilecektir.
Bakanlığımız ekonomik yatırımlar için gerçek kişi başvurularında 300 bin liraya kadar, tüzel kişi başvurularında ise 800 bin liraya kadar olan yatırımların yüzde 50’si desteklenecektir. Destekleme kapsamında yatırım projelerinin tamamlanma tarihi ise 1 Aralık 2014 olarak belirlenmiştir. Hibe desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerimiz ayrıntılı bilgiye, http://www.karamangth.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir” dedi.
 
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN