KMÜ, ÖYP’li Araştırma Görevlileriyle İstişare Toplantısı Yaptı
KMÜ, ÖYP’li Araştırma Görevlileriyle İstişare Toplantısı Yaptı
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında farklı üniversitelerde lisansüstü öğrenim gören araştırma görevlileriyle ilk toplantısını yaptı.
18.1.2013 13:34:07

Ankara’da Üniversitenin İç ve Doğu Anadolu, Çukurova ve Karadeniz bölgesindeki ÖYP araştırma görevlilerini bir araya getiren toplantı, 15 Ocak 2013 Salı günü 13.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.
Toplantıya KMÜ Rektör Yardımcısı ve ÖYP Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Karataş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Esengün, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çevik ve Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Şahin ile Ankara, Hacettepe, Gazi, Orta Doğu Teknik, Selçuk, Necmettin Erbakan, Erciyes, Anadolu, Atatürk, Çukurova ve On Dokuz Mayıs Üniversitelerinde öğrenim gören KMÜ’lü 63 araştırma görevlisi katıldı.
Prof. Dr. Kemal Esengün yaptığı açılış konuşmasında araştırma görevlilerinin, bulundukları üniversitelerde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini en iyi şekilde temsil etmesi gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Esengün, ÖYP’li akademisyenlerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek “Yapacağımız toplantının, sorunların ve isteklerin gündeme getirilip çözümler üretilmesi bağlamında verimli geçeceğine inanıyorum. Tanışma ve görüş alışverişinde bulunma açısından bunun önemli bir toplantı olduğunu belirtmek istiyorum.” diye konuştu.
Oturum başkanlığını ÖYP Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Karataş’ın yaptığı toplantının ilk oturumunda araştırma görevlilerinin sorunları paylaşıldı. ÖYP araştırma görevlileri, öncelikle böyle bir toplantının düzenlenmesine olanak sağlayan başta KMÜ Rektörü olmak üzere tüm yöneticilere teşekkür etti. Bu toplantının ayrıca kendilerine değer verildiğinin bir göstergesi olduğunu vurgulayan araştırma görevlileri, her yıl en az bir kez bir araya gelmek istediklerini dile getirdi.
Araştırma görevlileri, genel anlamda bulundukları kurumlarda büyük sıkıntılar yaşamadıklarını belirterek, çalışmalarını gerçekleştirirken ekipman sağlanması konusunda küçük sorunlar yaşadıklarını ifade ettiler. Toplantıda konuşulan ana konular ÖYP bütçesinin kullanımı, araştırma projeleri, yurt dışı ve yurt iç bilimsel çalışmalara katılım, yüksek lisans ve doktora süreleri, üniversitelerde uyum gibi başlıklar altında toplandı.
Toplantının ikinci oturumunda Prof. Dr. Mehmet Karataş genel bir değerlendirmede bulunarak “Kendimizi bilimsel açıdan donanımlı yapmak zorundayız. Bilimsel yeterliliğimiz tartışılmaz olmalıdır. Hepinizin üniversitemize geri döndüğünüzde edindiğiniz bilgi ve birikimleri meslektaşlarınız ve öğrencilerimizle en iyi şekilde paylaşacağınıza ve üniversitemize katkı vereceğinize inanıyorum.” dedi.
KMÜ’nün ÖYP araştırma görevlileriyle toplantıları ilerleyen dönemlerde de devam edecek. KMÜ, Ege Bölgesindeki araştırma görevlileriyle 28 Ocak 2013 tarihinde İzmir’de, Marmara Bölgesindeki araştırma görevlileriyle de 14 Şubat 2013 tarihinde İstanbul’da bir araya gelecek.
 

KMÜ, ÖYP’li Araştırma Görevlileriyle İstişare Toplantısı Yaptı
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN