Ketem Tarama Ve Eğitimlerini Ara Vermeden Sürdürüyor
Ketem Tarama Ve Eğitimlerini Ara Vermeden Sürdürüyor
İl Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde 82. Yıl Devlet Hastanesinde çalışmalarını sürdüren Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)’in ilçe, kasaba ve köylerdeki eğitim çalışmaları devam ediyor.
21.1.2013 10:38:39

Geçtiğimiz hafta içerisinde Kâzımkarabekir İlçesi, Taşkale Kasabası ile Eğilmez Köyü'nden getirilen 30–69 yaş arasındaki bayanlar Müdürlüğe ait araçlarla Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi'ne getirilerek taramaları yapıldı.
Ayrıca Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığınca yapılan taramaların arttırılması için isteyen aile hekimi ve aile sağlığı personeline KETEM'de Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Becerileri Sertifikası bulunan personel tarafından teorik ve pratik eğitimlere de bu hafta içerisinde başlandı. İlk olarak Sarıveliler, Başyayla, Ermenek ve Ayrancı'da hizmet veren ve eğitimi almak isteyen sağlık personelinin eğitimleri verildi.
Hizmet içi eğitimler ve köylerdeki sağlık personeli ile koordineli olarak yapılan tarama çalışmaları hazırlanan bir program çerçevesinde devam edeceği ve bu konuda talebi olan köylerin muhtarları Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Birimine ulaşarak programa dâhil olabilecekleri açıklandı.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN