Yeni Hastanenin Ulaşım Sorunu Çözüm Bekliyor
Yeni Hastanenin Ulaşım Sorunu Çözüm Bekliyor
İlimizde yapımına 2010 yılında başlanan ve bu yılın başlarında hizmet verme ye başlayan Karaman Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binasına taşınma işlemleri tamamlanırken, hastaneye ulaşımın nasıl ve ne şekilde olacağı konusun da yaşanan karmaşaya vatandaş bir çözüm bulunmasını istiyor.
7.2.2014 18:10:22

Yeni hastaneye şehrin tüm bölgelerin den dolmuş hatlarıyla ulaşımın sağlanma sı için geçtiğimiz Ocak ayında yapılan Belediye Meclisinde 2-3-4 ve 5 nolu Yunus Emre Minibüsçüler Kooperatifi’nin 24 Aralık 2013 tarihinde Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ ne verdiği dilekçe görüşülmüş ve İdari İşler Komisyonuna havale edilmişti.
Dilekçede, 2-3-4 ve 5 no’lu Sınırlı Sorumlu Yunus Emre Minibüsçüler Kooperatifi hukuki ve fiziki birleşmiş olup; 130 adet Minibüs Esnafı için yeni hizmete girecek olan Devlet Hastanesi civarından yer tahsis edilmesini ve ayrıca mevcut hattın yeni Devlet Hastanesi ne hizmet verecek şekilde güzergahlarının değiştirilmesi talep edilmişti.
Bu konuda Belediye Meclisinin nasıl bir karara varacağı merak edilirken, vatandaş 10 Şubat Pazartesi gününden itibaren tüm birimleriyle yeni binasında hizmet verecek olan Hastaneye ulaşmak için iki hatta üç dolmuş değiştirmek zorunda kalacak. Çünkü 5 Nolu Doğukışla, 6 nolu Toki hatları ve 3 nolu Belediye Otobüsü dışında hastaneye diğer dolmuş hatları giremiyor.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN