Kent Konseyinde Enerji Alt Komisyonu Kuruldu
Kent Konseyinde Enerji Alt Komisyonu Kuruldu
İlimizde geçtiğimiz ayın sonunda toplanan Kent Konseyi’nde ilimiz sınırları içerisinde yapılması düşünülen termik santral ile ilgili olarak alınan görüşler doğrultusunda Enerji Alt Komisyonu kuruldu.
11.2.2014 16:00:19

Toplantıda Karaman sınırları içerisinde yapılması konuşulan Termik Santral ile ilgili olarak TEMA Vakfı tarafından bir bilgilendirme sunumu yapıldı. Adıyaman Üniversitesinden Doç. Dr. Erhan Akça, termik santral konusunda bilgi vererek bölgede yaptığı çalışmaları anlattı. Tema Çevre Politikaları Koordinatörü Esra Yazıcı Gökmen’de, termik santralin ilimize açacağı zararları konusunda bilgilendirme yaptı.
Kent Konseyi Başkanı İbrahim Aköz konuyu tartışmaya açtı. Termik santral hakkında katılımcıların görüşleri alındıktan sonra bu görüşmelerin sonucunda, Enerji Alt Komisyonu kurulmasına karar verildi.
Komisyona Kent Konseyi üyelerinden Barış Coşkun, Hüseyin Yıldızbaş, Gökhan Alkan, Hasan Ehliz, Celalettin Kayserilioğlu, Mahmut Demir, M.Ali Demir ve Muttalip Yıldırım seçildi.
Enerji Alt Komisyonu, Kent Konseyi Başkanı İbrahim Aköz’ün başkanlığında toplandı. Komisyon, Karaman bölgesinde yapılması düşünülen termik santral hakkında geniş çaplı bir çalışma yapılmasına ve bu çalışmaların sonucunu da sivil toplum kuruluşlarının da katılacağı bir toplantı yaparak, kamuoyu ile paylaşılmasına karar verildi.

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN