Hastaneye Emeği Geçen Hayırseverler Plaketle Ödüllendirildi
Hastaneye Emeği Geçen Hayırseverler Plaketle Ödüllendirildi
TOKİ tarafından ilimiz Doğukışla Mevkiine yaptırılan 300 yataklı Devlet Hastanesinin tamamlanması aşamasında tıbbi cihaz ve oda tefrişinde bulunan Karamanlı hayırseverler düzenlenen törenle plaketle ödüllendirildi.
21.2.2014 18:27:43

Devlet Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene Vali Murat Koca, Adli Yargı Komisyonu Başkanı Suat Sonay, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Nuriye Ulu, hayırseverler ve daire müdürleri katıldı.
Törende konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Nuriye Ulu, “Bildiğiniz gibi TOKİ tarafından yaptırılan 450 yatak kapasiteli hastanemiz hizmete girmiştir. Hastanemizin hizmete girme aşamasında bizlerden desteğini esirgemeyen çok değerli Karamanlı hayırseverlere teşekkür ederim. 2007 yılında arsası belirlenen ve 2013 yılı Aralık ayında Bakanlığımıza teslimi yapılan hastanemizin sizlerin desteğiyle bölgede önde gelen bir sağlık kuruluşu olması için tüm gücümüzle çalışıyoruz. 100 bin metrekare arsa alanı 55 bin metrekare kapalı alanı ile hizmete açılan binamızda 82 uzman, 21 pratisyen hekim, 670 sağlık personeli, 382 hizmet alımı personeli ile toplamda bin 155 personelimiz hizmet vermektedir” dedi.
Sağlık Hizmetlerini Destekleme Derneği Başkanı Seyfullah Deniz’de, “Karaman Sağlık Hizmetlerini Destekleme Derneğimiz, ilimizde sağlık hizmetlerine katkıda bulunmak amacıyla, Sayın Valimizin tensipleri ile 22 Nisan 2013 tarihinde kurulmuş olup, sağlık hizmetlerine özellikle yeni yapılan hastanemize katkı sağlamaktadır. Derneğimiz, Hastanemiz için yardımseverlerden 466.000-TL nakdi ve 602.000 TL makine ve teçhizat bağışı olmak üzere, toplam 1.068.000 TL’lik bağışı kabul etmiştir. Bu yapılan değerli yardımlarla hastanemizin eksiği olan veya yenilenmesi gereken teçhizatı alarak kıymetli hemşerilerimizin hizmetine sunulmuştur. Sağlımız olmadan hiçbir şeyin kıymeti olmuyor. Sağlık öyle bir nimettir ki kıymeti gittikten sonra anlaşılıyor. Peygamber Efendimiz bir hadisi şeriflerinde; “Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır. Onu yalnız hasta olanların gözü görür” buyurmaktadır. Dolayısı ile bu tacı korumak için çalışmalıyız. Ancak ola ki bir gün sağlığımız bozulursa o zaman bu hastanelere ihtiyaç duyacağız. Bu yapılan ve yapılacak olan yardımların, hastalar ve hasta yakınları için önemi daha iyi anlaşılarak, gönüllerinden “Allah razı olsun” duaları ile siz yardımseverleri ve emeği geçenleri hayırla yâd edeceklerdir. Bu hastanemize ve sağlık hizmetlerine destek veren herkese, şahsım ve demek üyelerim adına teşekkür eder, hepinize saygılar sunarım” diye konuştu.
Vali Murat Koca’da, “Gelişen ve nüfusu artan ilimizde tam donanımlı bir hastane yapımına ihtiyaç olduğu için bu ihtiyacı karşılamak üzere yaklaşık 4 yıllık bir inşaat sürecinden sonra hastanemiz tamamlanarak hizmete açıldı. Hastanemizde şuanda en son teknolojiye sahip tıbbi cihazlar açısından tam donanımlı olarak hizmet vermeye başladı. Hastanenin inşaat maliyeti yaklaşık 55 milyon olup, tıbbi cihazlarla birlikte bu rakam 62 milyon liraya ulaşmış durumdadır” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından hastanenin yapımında emeği geçen hayırsever kişi ve kuruluşlara plaketleri takdim edildi.

 Hastaneye Emeği Geçen Hayırseverler Plaketle Ödüllendirildi
 Hastaneye Emeği Geçen Hayırseverler Plaketle Ödüllendirildi
 Hastaneye Emeği Geçen Hayırseverler Plaketle Ödüllendirildi
 Hastaneye Emeği Geçen Hayırseverler Plaketle Ödüllendirildi
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN