Halk Kahramanlarından Barış Mesajları Gençlik Değişimi Projesi Karaman’da Hayat Buldu
Halk Kahramanlarından Barış Mesajları Gençlik Değişimi Projesi Karaman’da Hayat Buldu
Karamanoğulları Gençlik Grubu tarafından hazırlanan ve hibesi AB Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları-Türkiye Ulusal Ajansı tarafından karşılanan `Peace Messages From Folk Heroes ( Halk Kahramanlarından Barış Mesajları ) isimli Gençlik Değişimi projesi kapsamında Italya, Romanya ve Macaristan`dan gelen ve Karaman`dan katılan gençlerle toplamda 27 kişilik ekip 22 Şubat-2 Mart tarihleri arasında yapılan proje ilimizde gerçekleşti.
5.3.2014 16:21:23

Proje kapsamında çeşitli kültür geceleri, Karaman Kültürel gezileri, okul ziyareti, çeşitli oturumlar, proje amacına uygun çeşitli grup çalışmaları ve etkinlikler uygulandı. Grup çalışmaları sonucu oluşturulan Barış Mesajları ve Barış Bildirgeleri Aktekke Barış Gösterisinden sonra halka dağıtıldı. Barış Mesajları ve Bildirgeleri katılımcı ülkelere verilerek onlarında kendi ülkelerinde halka dağıtılması sağlandı. Projeye katılan gençlerin bilgi ve becerilerini belgelemek adına proje gençleri uluslararası geçerliliğe sahip Youthpass Sertifikası ile ödüllendirildi.
Proje Yasal Temsilcisi Ali Güley, projesinin gerek başvuru süresince gerekse yürütülmesinde büyük yardımları dokunan KARDAK Arama Kurtarma Kulübü Derneği Başkanı Abdurrahim Dinçer'e, KGM Gençlik Kulubü Derneği Başkanı A. Yağmur Süzer'e, proje boyunca konaklama hizmeti veren Nadir Otel ve yemek hizmeti veren İstanbul Yemek Evi çalışanlarına teşekkürlerini sundu.

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN