2 Bin 450 Öğrenci Gevher Hatun’lu Olmak İçin Ter Döktü
2 Bin 450 Öğrenci Gevher Hatun’lu Olmak İçin Ter Döktü
Karaman genelinde hafta sonunda 4-5-6. ve 7. sınıflardan yaklaşık 2 bin 450 öğrenci Gevher Hatun Koleji öğrencisi olmak için yarıştı.
17.3.2014 16:50:35

Yeni binası ile yoğun ilgi gören Gevher Hatun koleji farkını yapılan Seviye Tespit Sınavı ile kanıtlamış oldu.
Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Ali Celal Öztan, “Karaman eğitimine yön veren okulumuz, her geçen yıl büyüyerek eğitim ve öğretime devam etmektedir. Bunu yapılan STS sınavımıza olan yoğun ilgiden görüyoruz. Bu sınava geçen yıl yaklaşık 1400 öğrenci katılırken bu sayı bu sene 2450 öğrenci olmuştur. Bu karaman halkının eğitim ve kaliteye ne kadar önem verdiğinin kanıtıdır. Gösterilen ilgi bizim sorumluluğumuzu bir kat daha artırmıştır. Geleceğimiz için bize emanet ettiğiniz yavrularınızı en donanımlı şekilde yetiştirmek boynumuzun borcudur. Kolejimizde eğitim kalitesinin yanında sosyal aktivitelerin, İngilizce, drama, proje, olimpiyat, akıl oyunları, tiyatro, orkestra ve sanatsal etkinliklerde önemli çalışmalarımızdandır. 5. Sınıflarda 17 saat İngilizce dersi ile yabancı dilde dünya kalitesinde eğitim vermekteyiz. Birebir öğrenci rehberliğimiz, ilgili ve fedakâr öğretmenlerimiz ile Karamanda yeniliklere öncülük yapan Kolejimiz başarılarına her geçen gün yenilerini ekleyerek çağa ayak uydurmaktadır. Biliyoruz ki yavrularımızın geleceği çok önemli, bu sorumluk duygusu ile öğrencilerimizin üzerlerine titriyoruz. Yapılan STS sınavına giren bütün öğrencilere başarılar diler, kalitesi ve imkânları göze alarak bizi tercih edip yoğun ilgi gösteren bütün ailelere teşekkürü bir borç bilirim.” dedi
Sınava Katılan 4. Sınıf öğrencilerinden İhsan Güldal “Gevher hatun kolejinde okumayı çok istiyorum. İmkânları çok güzel. Çok yoğun bir katılım var. Arkadaşlarımın arasından başarılı olmayı çok istiyorum. Ortaokul benim için çok önemli, bu arada beni yetiştiren sınıf öğretmenime de teşekkür ederim” dedi.

 2 Bin 450 Öğrenci Gevher Hatun’lu Olmak İçin Ter Döktü
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN