Bakan Elvan, Karaman’da Seçim Çalışmalarını Sürdürdü
Bakan Elvan, Karaman’da Seçim Çalışmalarını Sürdürdü
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, `Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye`de hem siyasi alanda, hem de ekonomik alanda istikrar sağlanmıştır` dedi.
24.3.2014 17:57:44

Seçim çalışmaları kapsamında hafta sonu ilçe ve belde ziyaretlerine devam eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Sudurağı beldesinde vatandaşlara hitap etti. Bakan Elvan, istikrar ile birlikte Türkiye'nin büyümeye ve güçlenmeye başladığını kaydederek, "Bugün maalesef bu sürdürülen istikrarı bozmaya çalışanlar vardır. Bugün bu istikrarımızı ortadan kaldırmaya çalışanlar vardır. Ama Allah'a çok şükür Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı ve dik duruşu ile bugüne kadar hiç kimsenin vesayeti altına girmedik. Sizin bize vermiş olduğunuz emaneti hiçbir zaman yere düşürmedik" dedi.
"BAŞBAKAN ŞAPKASINI ALIP GİTMEDİ"
Bakan Elvan, burada yaptığı konuşmanın ardından Kazımkaraberik ilçesine geçti. Burada da halka hitap eden Elvan, "2000'li yılların başlarına baktığımızda darbe girişimlerine yönelik planların olduğu ortaya çıktı. Hükumetimizi ortadan kaldırmak isteyenlerin olduğu ortaya çıktı. Ama bu girişimlerin hiç birisi başarılı olamadı. Hatırlarsanız Süleyman Demirel ne diyordu? 'Bu tür sıkıntılara girdiğinde şapkamı alır giderim' diyordu. Ama Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şapkasını alıp gitmedi. Dimdik ayakta durdu. İşte Başbakanı dimdik ayakta tutan sizlersiniz. O sizin gücünüz. O sizin bize vermiş olduğunuz destektir. Sizin kararlılığınız. Sizin o desteğiniz olmadığı müddetçe bizim de bu kadar kararlı tutumu sergilememiz mümkün değildir. O nedenle sizlere şükran borcumuz var. Allah sizlerden razı olsun" şeklinde konuştu.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Akçaşehir beldesinde vatandaşlara hitap etti. Elvan, vatandaşların “Dik dur eğilme, AK Gençlik seninle” sloganına, “Sayın hemşehrilerim şimdiye kadar biz eğilseydik, dik durmasaydık, bugün Türkiye’deki gelişmeleri göremezdiniz. Bugün Türkiye’deki istikrarı göremezdiniz. İşte bizim dik duruşumuz, Başbakanımızın kararlılığı, Başbakanımızın dik duruşu Türkiye’yi neredeyse dörde katladı. Bizler size hizmet etmek için buradayız ama bu ülkenin istikrarı da önemli. Eğer bu ülke istikrarsız bir konuma gelirse bu ülkede işsizler ordusu olur, faizler eskisi gibi yüzde yüzlere, yüzde binlere çıkar, bu ülkede yatırımlar durur, kalkınma durur, gelişme, büyüme durur. Onun için istikrar diyeceğiz 30 Mart’ta inşallah” diye karşılık verdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da Adnan Menderes gibi yolsuzlukla suçlanmaya çalışıldığını belirten Elvan, “Nasıl Adnan Menderes’i yolsuzlukla suçladılar aynı şekilde Başbakan’ımızı da yalan dolanla, montaj kasetlerle suçlamaya çalışıyorlar. Sakın ha sakın onlara inanmayınız. Eğer Recep Tayyip Erdoğan sizler için geceli gündüzlü çalışmasaydı, bu ülkede hem siyasi hem de ekonomik istikrarı sağlamasaydı bugün biz 90’lı yıllardaki gibi olurduk” diye konuştu.
 

Bakan Elvan, Karaman’da Seçim Çalışmalarını Sürdürdü
Bakan Elvan, Karaman’da Seçim Çalışmalarını Sürdürdü
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN