Avrupalı Proje Ortaklarından Sultanoğlu’na Ziyaret
Avrupalı Proje Ortaklarından Sultanoğlu’na Ziyaret
Comenius Okul Ortaklığı projeleri çerçevesinde “From Consuming to Providing ;A European Energy Puzzle” başlıklı projenin üçüncü toplantısını gerçekleştirmek üzere ilimize gelen proje ortakları, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.
7.4.2014 16:37:49

Proje ortağı İspanya, İtalya, Finlandiya, Almanya ve Hollanda’dan gelen misafirler, Karaman Anadolu Lisesi rehberliğinde enerji kullanımı konusunda ilimizde çeşitli incelemelerde ve bilgi paylaşımında bulunuyorlar. Proje Koordinatörü Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hasan Hüseyin Yıldırım yaptığı açıklamada; “Bu projeyle, enerji kullanımı konusunda insanları bilinçlendirme, yenilenebilir enerjinin ülkemiz ve dünyamız için önemini kavratma hedefindeyiz. Böylelikle gelecek nesillere temiz ve yaşanabilinir bir dünya bırakabileceğiz. Ayrıca yapılan görüşmeler ve ortak çalışmalarla dil öğrenimini geliştirmiş ve kültürler arasında dayanışmayı sağlamış olacağız.” dedi.
Avrupalı proje ortaklarının ülkelerindeki enerji çalışmaları hakkında bilgi alan İl Müdürü Asım Sultanoğlu, enerji kullanımında tüm dünya ülkelerinin daha tasarruflu olması gerektiğini ifade ederek sağlıklı ve temiz bir gelecek için yenilenebilir enerjiye daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğine dikkat çekti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti bildiren Milli Eğitim Müdürü Sultanoğlu, proje ekiplerine çalışmalarında başarılar diledi.

Avrupalı Proje Ortaklarından Sultanoğlu’na Ziyaret
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN