Babaoğlu Kolejinin Konukları İlimizde
Babaoğlu Kolejinin Konukları İlimizde
Hazırladıkları proje ile Avrupa sahnesine 2. kez çıkan Babaoğlu Koleji bu kez 8 ülkeden gelen misafirleri ile İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’ nu ziyaret ettiler.
17.4.2014 16:34:17

Kıbrıs Rum Kesimi, Bulgaristan, İtalya, Romanya, Polonya, Estonya, Yunanistan ve Macaristan’ dan gelen eğitimcilere, Okul Müdürü Mustafa Ün, Proje Koordinatörleri Adem Özler ve Makbule Çağlayan eşlik etti.
Misafirlerini makamında ağırlayan İl Müdürü Sultanoğlu, kurum olarak Avrupa Birliği projeleri kapsamında birçok çalışma yaptıklarını dile getirerek, bu ülkelerle yıl boyunca ilimizden birçok okulun ortak proje yürüttüklerini belirtti.
Sultanoğlu, ilin eğitim altyapısına ilişkin bilgilendirici açıklamalarda bulunarak, bu tür ortak projelerin öğrencilerin dil eğitimi motivasyonlarını artırması ve İngilizce konusunda pratik yapma fırsatı sunması bakımından önemli olduğunu belirtti. Sultanoğlu, “Proje ortağı ülkelere yapılan ziyaretlerle taraflar, kültür farklılıklarını daha yakından tanıyarak önyargıların yıkılmasını sağlıyor. Böylelikle okullarımız sevgi ve hoşgörü temelli insani değerlerimizi tanıtan elçiler olma vazifesi üstlenmiş oluyor. Bu vazifeyi kesintisiz altı yıldır gerçekleştiren Babaoğlu Kolejine ayrıca teşekkür ederim” dedi.
Okul Müdürü Mustafa Ün, “Babaoğlu Kolejinin, kısa adı “RED BALL” olan projesi kapsamında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, iş birliğini güçlendirmeyi, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini amaçlanmaktadır. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sultanoğlu’ na da gösterdikleri yakın ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.
Babaoğlu Koleji’ nin proje ortakları, hafta sonuna kadar inceleme ve çalışmalarını tamamlayarak ülkemizden ayrılacaklar.

Babaoğlu Kolejinin Konukları İlimizde
Babaoğlu Kolejinin Konukları İlimizde
Babaoğlu Kolejinin Konukları İlimizde
Babaoğlu Kolejinin Konukları İlimizde
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN