Şıkır Şıkır Ameliyathanede Tıkır Tıkır Hizmet
Şıkır Şıkır Ameliyathanede Tıkır Tıkır Hizmet
İlimizde bu yılın başlarında hizmet vermeye başlayan ve kaliteli hizmet anlayışı ile vatandaşa en modern imkanları sunan Karaman Devlet Hastanesi’nde bulunan 10 genel ve 2 de lokal ameliyathane 7/24 kesintisiz hizmet vermeyi sürdürüyor.
18.4.2014 17:13:57

Ameliyathanede 5 Anestezi Uzmanı, 26 hemşire, 18 personel, 22 anestezi teknisyeni görev yapıyor. Ayrıca 3 hemşire ve 2 personel ile ameliyattan çıkan hastaları servislere teslim eden bir taşıma ekibi bulunuyor. Ameliyathanede 6 Genel Cerrahi, 4 Kadın Doğum, 1 Çocuk Cerrahisi, 2 Beyin Cerrahisi, 3 Kulak Burun Boğaz, 2 Üroloji, 1 Kalp Damar Cerrahisi, 1 Ortopedi, 2 Plastik Cerrahi ve 5 Göz doktoru ameliyat yaparken, hastanede ayda yapılan ameliyat sayısının ortalama 820 ile 900’ü bulduğu açıklandı.
Bütün ameliyat masaları ve 15 yıllık cerrahi aletler yenilenerek, birçok cihazlar, laparoskopik aletler ve KBB ve Üroloji Endovizyon Sistemleri ve mikroskop cihazları yeni olarak temin edilirken ayrıca 10 ameliyathane salonundaki tüm anestezi cihazlarının tamamı yenilenmiş ve hasta başı monitörlerinin hepsi değiştirildi. Uyandırma Bölümü, hasta mahremiyetine uygun olarak perdelerle bölünerek 12 hasta alacak şekilde düzenlendi.
Diğer taraftan hastane Mavi Kod ekibi ile de göz dolduruyor. Bir Uzman Doktor, bir Anestezi Teknisyeni ve bir Hemşireden oluşan Mavi Kod ekibi hastane genelinde 2 ekip halinde kesintisiz olarak 24 saat hizmet veriyor.
 

Şıkır Şıkır Ameliyathanede Tıkır Tıkır Hizmet
Şıkır Şıkır Ameliyathanede Tıkır Tıkır Hizmet
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN