Sultanoğlu Şampiyonları Kabul Etti
Sultanoğlu Şampiyonları Kabul Etti
İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu Gevher Hatun Koleji’nin ANÖZDER’in Konya’da düzenlemiş olduğu Akıl oyunları yarışmasında bölge birincisi olan akıl oyunları takımını, Akdeniz Bölgesi UMATYA matematik olimpiyatlarında şampiyon olan öğrencilerini ve Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü İmam Hatip Ortaokulunun Akıl Oyunlarında Karaman birincisi olan takımını makamında kabul etti.
9.5.2014 16:27:21

Sultanoğlu yaptığı açıklamada “Gevher hatun koleji başarıları ile ilimizi bilimsel ve sosyal faaliyetlerde hakkı ile temsil etmiştir. Okulumuz akıl oyunları ve olimpiyat çalışmaları ile eğitime yeni bir bakış açısı ve ufuk kazandırmıştır. Her zaman okul müdürlerimle sık sık paylaştığım çocukların oyun oynayacak zamanlarının olması çok önemli. Öğrencilerin matematiği sevmeleri için caba gösteren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Karaman İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen yarışmada 182 öğrenci arasından 9 farklı kategoride yarışan Gevher Hatun Koleji öğrencileri, 6 madalya alarak büyük bir başarı elde etti. Yapılan müsabakalar sonucu 2 altın ve 4 gümüş madalya kazanan Gevher Hatun Koleji Okul puanında Karaman şampiyonu oldu.
Öğrenciler ANÖZDER’in yapmış olduğu Ulusal 3. Akıl Oyunları yarışmasında 10 Altın, 2 gümüş, 3 bronz madalya alan öğrencileri okul olarak bölge şampiyonu oldu.
Özel Gevher Hatun Koleji Akdeniz bölgesinde yapılan matematik olimpiyatlarında 1 gümüş ve 2 bronz madalya alarak büyük bir başarının daha altına imzasını attı. Gevher Hatun Koleji 3 Mayıs Cumartesi günü, 480 öğrencinin katılımıyla Alanya’da yapılan UMATYA (Ufuk Matematik Yarışmasında) dan 3 madalya kazanarak Karamanın gururu oldu. UMATYA sonuçlarına göre Gevher Hatun Koleji öğrencilerinden Didar Yılmaz gümüş, Ece Bengisu Gülcan bronz ve Mustafa Talha Arıkan bronz madalya almaya hak kazandı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Ali Celal Öztan “Hiçbir başarı rast gele olmaz, başarının altında ciddiyet vardır, çalışma vardır, gayret vardır, azim vardır. Okul olarak Akıl oyunları ve Zekâ oyunlarına önem veriyoruz. Öğrencilerimizin matematiği sevmeleri için yaptığımız çalışmaların meyvelerini toplamaya devam ediyoruz. Bilek veya kas gücünün değil, pozitif aklın, mantığın ve doğru stratejilerin söz sahibi olduğu bu asırda, bizlere emanet çocuklarımızın bu gibi etkinliklerde görev almalarını istiyoruz. Okulumuzda akıl oyunları sınıfı ve kulübü bu amaca yönelik çalışmalara devam etmektedir. İnternet dünyasındaki sözde sosyal ortamlara aldanıp asosyalleşen neslin yerine, aklını ve mantığını çalıştıran, gerçek manada iletişime açık, takım ruhunu taşıyan ve sürekli kazanımlarını geliştiren bireyler hedefliyoruz. Bu türlü organizasyonlar öğrencilerimizin ufuklarını geliştirirken, gelecek hayatlarında yapacakları çalışmalara ışık tutmaktadır. Gevher Hatun koleji sadece matematikte önde değil her alanda en öndedir. Özel okulculukta yapılması gerekenlerin sonucunu aldığımız için çok mutluyuz. Zaferlerle dolu bir okulda hep sahnenin arkasında kalan ve başarıyı kendinden bilmeyen, fakat fedakârca çalışmayı da ihmal etmeyen eğitim neferi öğretmenlerimizi kutluyorum. Öğrencilerimize de başarılarının devamını diliyorum. Bu başarıyı Karaman halkına hediye ediyoruz.” dedi.

 Sultanoğlu Şampiyonları Kabul Etti
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: Kgrt Karaman Gazetesi © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN