KMÜ’nün Yabancı Öğrenci Kontenjanı Açıklandı
KMÜ’nün Yabancı Öğrenci Kontenjanı Açıklandı
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine (KMÜ) 2014–2015 Eğitim-Öğretim yılında yurtdışından kabul edilecek yabancı uyruklu öğrenci kontenjanları açıklandı.
6.6.2014 16:15:45

“100 Yabancı Uyruklu Öğrenci”
KMÜ Senatosunun 22.01.2014 tarih ve 02-2014/09 sayılı kararına göre yeni dönemde yurtdışından kabul edilecek yabancı uyruklu öğrenci sayısı 100 olarak belirlendi.
Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamil Özdağ Fen Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Sağlık Yüksekokuluna 63 lisans öğrencisi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokuluna ise 37 önlisans öğrencisi olmak üzere toplamda 100 yabancı uyruklu öğrenci fakülte ve yüksekokullardaki farklı programlara kabul edilecek.
“Son Başvuru 18 Temmuz”
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin lisans ve ön lisans programlarına hiçbir milliyet, cinsiyet, dil ve din ayrımı yapılmaksızın kabul edilecek öğrencilerin belirtilen programlara başvurmaları için son tarih 18 Temmuz olarak ilan edildi.
Başvurular Online Yapılacak
Yenilikçi üniversite özelliğini sürdüren Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, yurtdışından yapılacak başvurularda online başvuru sistemini uygulamaya koydu. Buna göre öğrenciler, bilgi ve belgelerini internet üzerinden gönderebilecekler. Başvurular sonucunda üniversitenin resmi sitesinden kazananların açılanmasıyla birlikte öğrenciler, kesin kayıt yaptırmak için üniversiteye gelecekler ve yapılan Türkçe Yeterlik Sınavının ardından ya bir yıl Türkçe eğitimi sonrasında bölüm ve programlarında eğitim-öğretime devam edecek ya da Türkçe sınavını başarıyla geçerlerse doğrudan ilgili bölüm ve programlarında eğitim-öğretime başlayabilecekler.
Uluslararası Öğrenci Programı ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.kmu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN