Karaman Belediyesi`nin Projesine MEVKA`dan Destek
Karaman Belediyesi`nin Projesine MEVKA`dan Destek
Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) 2014 yılı Kentsel Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Karaman Belediyesi’nin `Karaman Fuar ve Kongre Merkezi’’ projesi destek almaya hak kazandı.
12.6.2014 16:54:22

Proje Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman tarafından imzalandı. Proje ile Karaman’ın sahip olduğu tüm turistik, kültürel ve manevi değerler ile Karaman’daki iş dünyasının ve yerel üreticilerin ürünlerinin kent içi ve kent dışı tanıtımının ve pazarlamasının yapılması, ticari olarak bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlanıp beraberinde sosyal ve kültürel refah seviyesini arttırmak amaçlanmaktadır. Projenin diğer amaçları ise ülke genelinde büyük bir üretim potansiyelini elinde tutan kaliteli elma, buğday üretimi ve yan sanayi kollarının geliştirilmesi, yetiştirilen yerel ürünlerin pazarlanması, üretimi Karaman’da yapılan ürünler ile, ülkede başka yerde üretilmeyen ürünlerini tanıtım ve satışını yapmaktır.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, konu ile yaptığı açıklamada, “Proje kapsamında mevcut otogarın bulunduğu mevkiide Karaman Fuar ve Kongre Merkezi inşa edilecek. 3 bin kişilik dev kongre merkezimizin yanına, üretici vatandaşlarımızın ürettiği ürünleri rahatça sergileyebilecekleri bir fuar alanı inşa edilecek. Tesisin yanına Karaman evlerinden oluşturulan nostaljik bir sokak da inşa edilecek. Böylece turizm ve tanıtım açısından Karaman’ın büyük bir eksikliği daha giderilmiş olacak. Proje ile ekonomiye de katkı sağlanacak” dedi.
Toplam maliyeti 4,5 milyon TL olan projeye MEVKA tarafından 2 milyon TL destek verilecek.
 

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN