Hikmet Elitaş’ın Eseri Altın Elma Şarkısı’nda Mansiyon Aldı
Hikmet Elitaş’ın Eseri Altın Elma Şarkısı’nda Mansiyon Aldı
Sözleri Karamanlı şairimize ait şarkı Altın Elma finalinde yarıştı. TRT ile Amasya Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği 10. Altın Elma Türk Sanat Müziği beste yarışmasına katılan 567 şarkıdan sözlerini Hikmet Elitaş’ın yazdığı ve Bestekâr Abdullah Kantar tarafından hicazkâr makamında bestelenen “Koy Bölünsün Uykularım İkiye” isimli şarkı ile birlikte ilk ona giren eserler 13 Haziran Cuma günü Amasya’da Yavuz Selim Meydanı’nda yarıştı. Yarışma TRT Müzik Tv’den canlı yayınlanırken, yarışmada eserlerin bestekâr ve söz yazarları da hazır bulundu.
16.6.2014 18:28:51

Jüride, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, TRT Müzik dairesi Başkanı Deniz Çakmakoğlu, Prof.Dr.Ahmet Hakkı Turabi, Ali Şenozan, Dr.Hüsamettin Olgun, Kutlu Payaslı, Bestekar Mahmut Oğul, Necip Gülses, Nesrin Sipahi ve Sadun Aksüt’ün yer aldığı finalde eserleri TRT.nin Türk Sanat Müziği saz sanatçıları eşleğinde yine TRT sanatçılarından Tuğçe Pala, Alp Arslan, Nusret Yılmaz ve Seda Gökkadar seslendirdi. Sözlerini Hikmet Elitaş’ın yazdığı Koy Bölünsün Uykularım İkiye isimli Hicazkâr makamındaki şarkıyı altıncı sırada TRT Sanatçısı Tuğçe Pala seslendirdi.
Birinciliği güfte ve bestesi kendisine ait olan ‘Özümde, sözümde, dilimde neyse’ adlı eseriyle Kültür Bakanlığı Sanatçısı Osman Ergen kazanırken Koy Bölünsün Uykularım İkiye isimli şarkı Mansiyona değer görüldü. Ödülünü Amasya belediye Başkanı Cafer Özdemir’den alan Hikmet Elitaş’ı yarışmada şarkıyı seslendiren TRT sanatçısı Tuğçe Pala’da Kutladı. Yarışmada derece ve mansiyon alan eserler TRT repertuarına da alındı.
Ünlü sunucu Mustafa Yolaşan’ın sunuculuğunu yaptığı yarışmayı, Vali İbrahim Halil Çomaktekin, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile diğer yetkilileri ve çok sayıda müziksever de izledi.

 Hikmet Elitaş’ın Eseri Altın Elma Şarkısı’nda Mansiyon Aldı
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN