Gevher Hatun Kolejinde 14. Dönem Mezuniyet Heyecanı
Gevher Hatun Kolejinde 14. Dönem Mezuniyet Heyecanı
Gevher Hatun Koleji muhteşem bir geceyle 14. dönem mezunlarını verdi.
16.6.2014 18:32:20

Gevher Hatun Koleji bahçesinde yapılan mezuniyet töreninde 64 öğrenciye plaketleri veliler tarafından verildi. Mezuniyet etkinlikleri öğrenci, veli ve misafirlere Gevher Hatun Kolejin’de yemek ikramı ile başladı.
Daha Sonra Okul Müdürü Ali Celal Öztan yaptığı konuşmasında “Bir süreliğine bizlere emanet ettiğiniz gözbebeğiniz çocuklarınıza en az sizler kadar ihtimam gösterdiğimizden şüpheniz olmasın. Çünkü biz onları sadece çocuklarımız olarak değil, aynı zamanda aydınlık yarınlarımızın teminatı olarak da görüyoruz. Ülkemizin geleceğini tesis etmede üzerlerine düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için ihtiyaç duyacakları eğitimi, Gevher Hatun Koleji’nde layıkıyla aldıklarından emin olabilirsiniz. Geleceğimizin teminatı gözbebeğimiz sevgili öğrenciler; Hayatınızın uzun aynı zamanda zorlu bir sürecini tamamlamanın mutluluğunu yaşadığınız bugünde, ideallerinizi gerçekleştirme yolunda önemli bir aşamayı geride bırakıyorsunuz. Yüreklerinizi coşku ve heyecanla dolduran bu törenle yaşamınızda yeni bir dönemin kapılarını aralıyorsunuz. Biliyoruz ki "Vedalar gözleri ile sevenler içindir; Çünkü gönülden sevenler hiç ayrılmazlar."Gevher Hatun Koleji olarak "Sevgi ile bilginin kucaklaştığı yer" parolası ile sevgi endeksli eğitimimizde altın neslin en seçkin bireylerini yetiştirmek en temel vazifemizdir. Kartopunun çığa dönüşmesi gibi gelecek nesillere örnek bireyler olarak okulumuzdan mezun oluyorsunuz. Gevher Hatun Koleji mezunu olarak, eğitim hayatınız süresince edindiğiniz bilgiler ve kazandığınız değerler, hayatınızın bundan sonraki kısmında sizlere ışık olacak yolunuzu aydınlatacaktır. Üzerinizde emeği olan başta aileniz ve hocalarınız olmak üzere, herkesin beklentilerini karşılamak için yılmaz bir mücadele azmiyle çok çalışmalı, ülkemiz ve milletimiz adına üstlendiğiniz sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmelisiniz. Yaşamınız boyunca bu göreve sadakatle bağlılık göstermek boynunuzun borcudur. Ülkemize ve milletimize faydalı birer birey olarak yetişmeniz adına her türlü fedakârlığı gösteren ailelerinizin ve nitelikli bir eğitim almanız için gece gündüz çalışan öğretmenlerinizin emeklerini boşa çıkarmayacağınıza, edindiğiniz bilgilerle topluma fayda sağlayan birere birey olacağınıza güvenimiz tamdır.
Yaşamınızın bundan sonraki kısmında bir arada bulunamasak da gönlümüzün sizlerle beraber olduğunu unutmayın. Okulunuzu ve bizleri asla unutmayın. Yaşayın ve yaşatın. Her zaman rahmetle ve şükranla andığımız atalarımızın, şehitlerimizin ve minnetle andığımız gazilerimizin büyük bedeller ödeyerek ortaya koydukları ve bizlere emanet ettikleri tüm değerleri gelecek kuşaklara eksiksiz teslim etmekten sorumlu olduğunuzu da asla unutmayın. Sevgi ve Bilginin ışığında daha güzel günlerde görüşmek, yeni heyacanlar ve paylaşımlarla güzel yarınlarda buluşmak temennisi ile yolunuz bahtınız açık olsun” dedi
Program veli konuşması, öğretmenler adına konuşma, 2013–2014 Eğitim Öğretim Dönemi okul birincisi Ece Bengisu Gülcan’ın mezuniyet kütüğüne ismini çakması, okul birincisinin konuşması, Okul sancağını 7. Sınıf öğrencilerinden Burcu Mavi’ye teslim etmesi ile devam etti.
Velilerin öğrencilerine plaket ve mezuniyet belgelerinin takdimi, slayt gösteriler ve muhteşem Havai Fişek gösterisinin ardından gece sona erdi.

 Gevher Hatun Kolejinde 14. Dönem Mezuniyet Heyecanı
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
karamaninsesi@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 - 0 338 213 29 64 Faks: 338 214 08 88
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. K.1 /KARAMAN