Şair Şaşma’ya Azerbaycan’da Fahri Formenlik Unvanı Verildi
Şair Şaşma’ya Azerbaycan’da Fahri Formenlik Unvanı Verildi
Azerbaycan Parlamentosu Milletvekili Ganire Paşayeva tarafından organize edilen ve Avrasya Uluslararası Araştırmalar Enstitüsünün, Avrasya Uluslar arası Matbuat Fondu’nun (BAMF) ve Aşık Şemşir Ocağı’nın ev sahipliğini yaptığı Karabağ’dan Türk Dünyasına gönül köprüsü adı altındaki şiir şölenine davet edilen İbrahim Şaşma’ya Azerbaycan’da Fahri Kültür Formeni unvanı verildi
20.6.2014 16:59:48

Türkiye Azerbaycan arasındaki dostluğu pekiştirmek, Türkçenin zengin şiir varlığını ortaya koymak ve Türk dünyasının yaşayan ünlü şairlerini bir araya getirmek amacıyla organize edilen bu etkinliğe Şair Cemal Safi başta olmak üzere yaklaşık 16 şair ve yazar davet edildi.
Şair Şaşma 15–18 Haziran 2014 tarihinde Azerbaycan’da yapılan şiir şölenine ilimizi temsilen katıldı. Azerbaycan’ın Bakü, Gence, Tovuz kentlerinde organize edilen şiir şölenlerinde Karamanoğlu Mehmet Bey’in dil fermanı ve Yunus Emre’nin şiirleriyle sunum yapan Şair Şaşma; bu etkinliğe ilimizi temsilen katılmanın onurunu yaşadığını, Bakü’de bulunan Şehitler Hıyaban’ında Karamanlı Şehitlere ayrılan bölümleri de gezerek duygulu anlar yaşadığını ifade etti.
Şair Şaşma ulusal alanda düzenlenen yarışmalarda da ödül toplamaya devam ediyor. Şaşma son olarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından düzenlenen şiir yarışmasında "Kırk Yıldır" isimli şiiri ile bir birincilik ödülüne, Sağlık Sen tarafından düzenlenen anı yarışmasında da "Sen Hala Üşüyor musun" isimli eseri ile de üçüncülük ödülüne layık görüldü.

 Şair Şaşma’ya Azerbaycan’da Fahri Formenlik Unvanı Verildi
Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN