KOP’tan Karaman’a 15 Milyon TL
KOP’tan Karaman’a 15 Milyon TL
Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde illerinden oluşan KOP Bölgesi`nin kalkınmasını hızlandırmak amacıyla kurulan Kalkınma Bakanlığı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi kapsamındaki illerde uygulanan küçük ölçekli sulama projeleri için 74,2 Milyon TL’lik 2014 yılı ödeneği Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından geçtiğimiz günlerde onaylanmıştı.
23.6.2014 18:04:59

KOP Bölgesi’ndeki küçük ölçekli sulama sistemlerinin rehabilitasyonu ve yaygınlaştırılması amacıyla kullanılacak olan bu ödenekle ilgili protokol imzalanacak. KOP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu ve Karaman Valisi Murat Koca’nın katılımıyla imzalanacak protokolle Karaman iline 15 milyon liralık ödenek aktarılacak.
24 Haziran Salı günü saat 17.30’da Karaman Valiliği’nde KOP Başkanı Mehmet Babaoğlu ve Vali Murat Koca’nın katılacağı törenle imzalanacak olan protokolle Karaman İl Özel İdaresi’ne aktarılacak olan 15 Milyon TL’nin Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı (KÖSİP) kapsamında özellikle sulama tesisi olmayan kırsal kesimin sulu tarıma kavuşması için kullanılacağı belirtildi.

Bu Bölümün En Çok Okunan Haberleri

KGRT: www.kgrthaber.com - Karaman Haberleri © Her hakkı saklıdır.
E-Posta:
radyo103@hotmail.com   radyo103@hotmail.com Telefon: 338 212 90 90 Faks:
Adres: Seki Çeşme Mah. Dr. Mehmet Armutlu Cad. Medeni Apt. No:28 /KARAMAN